Engelli Eğitim Merkezi 4. yılında

Çorum Belediyesi Engelli Eğitim Merkezi’nin 4. Kuruluş yıldönümü düzenlenen etkinliklerle kutlandı.

Engelli Eğitim Merkezi 4. yılında

Çorum Belediyesi Engelli Eğitim Merkezi’nin 4. Kuruluş yıldönümü düzenlenen etkinliklerle kutlandı.

24 Şubat 2018 Cumartesi 00:27
Engelli Eğitim Merkezi 4. yılında

Engelli Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirilen programa Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan ve eşi Havva Candan, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Yabacıoğlu’nun eşi Sıdıka Yabacıoğlu, Çorum Belediyesi Tesisler Müdürü Mahmut Yabacıoğlu, Çorum Belediyesi Engelli Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Yüztgenç, Türkiye Beyazay Derneği Çorum Şube Başkanı Neslihan Hüsülüoğlu, Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Şahiste Uçar, Belediye Meclis Üyesi Nahide Tekin, Engelli Eğitim Merkezi öğretmenleri, öğrenciler ve veliler katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından başlayan programın açılış konuşmasını Çorum Belediyesi Engelli Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Yüztgenç yaptı. Engelli Eğitim Merkezi’nin önemine değinen Mustafa Yüztgenç 2014 yılında faaliyete geçen Engelli Eğitim Merkezi’nde engelli vatandaşların topluma entegre edilmesi adına çalışmaların aralıksız yürütüldüğünü belirtti. Yüztgenç “Şubat 2014 yılında hizmete açılan Çorum Belediyesi Engelli Eğitim Merkezi’nde bu zamana kadar 500 civarında engelli vatandaşımız hizmet aldı. Haziran 2015 tarihinde de rehabilitasyon merkezimiz hizmete girdi. Şuanda da orada 65 engelli kardeşimize hizmet vermekteyiz. Burada engellerimize yönelik sosyal, sportif, kültürel faaliyetler yapıyoruz. Onların seslerinin daha gür çıkmaları adına hizmetlerimize devam ediyoruz. Ben bizlerden hiçbir zaman desteklerini esirgemeyen Belediye Başkanımıza, Belediye Başkan Yardımcılarımıza ve Tesisler Müdürümüze teşekkür ediyorum” dedi.

“BU HAYATI BİRLİKTE PAYLAŞIYORUZ”

Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan da Engelli Eğitim Merkezi’nin 4. Kuruluş Yıldönümü nedeniyle yaptığı konuşmada belediye olarak tüm imkanlarını engellilerin rahatı için seferber etmeye gayret gösterdiklerini söyledi. Bu zamana kadar Çorum’a kazandırdıkları eserler içerisinde en değerlilerinden bir tanesinin Engelli Eğitim Merkezi olduğunu belirten Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan “Çorum Belediyesi olarak görevde bulunduğumuz süre içerisinde birçok hizmetimiz oldu. Bizim görevimiz halka hizmet etmek. Bugün burada ne kadar değerli bir iş yaptığımızı görmüş olmaktan dolayı mutluyum. Hayat bir bütün ve biz bu hayatı hep birlikte paylaşıyoruz. Artılarıyla eksileriyle bu hayatı paylaşıyoruz. Artısı olanlar eksisi olanlara duyarsız kalırsa, bu memlekette arzu ettiğimiz huzuru, arzu ettiğimiz mutluluğu yakalama imkanımız olmaz. Belediyenin ve devletin en önemli görevi, güvenliği bir tarafa bırakırsanız, dezavantajlı olanlara hizmet edip onların dezavantajlarını ortadan kaldırmaktır. Başta sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere son 15 yıldır, memleketimizde tam olarak bir sosyal devlet anlayışı hakim. Bizde de sosyal belediyecilik anlayışı hakim. Bunun en güzel göstergelerinden biri de bu” dedi.

Program Çorum Belediyesi Engelli Eğitim Merkezi’nde eğitimine devam eden Bekir Madan’ın yazdığı ve Mustafa Yürekli’nin seslendirdiği ve engellilerin yaşadıkları zorlukları anlattığı deneme ile devam etti. Yaşam öyküsünün anlatıldığı deneme seslendirilirken bazı veliler gözyaşlarını tutamadı.

AŞIK İLE MAŞUK’A ALKIŞ TUFANI

Çorum Belediyesi Engelli Eğitim Merkezi’nin kuruluşunun 4.yıldönümü nedeniyle gerçekleştirilen programda sahneye çıkan öğrenciler Osman Kara ve Fatih Altuntaş alkış topladı. Aşık ile Maşuk kıyafetleriyle sahneye çıkan ve oyunları ile beğeni toplayan öğrenciler, gösteri sonunda büyük alkış aldı. Kutlamalar Engelli Eğitim Merkezi korosunun şarkıları ve pasta kesimi ile son buldu.

CANDAN’A ÖZEL HEDİYE

Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan’a Çorum Belediyesi Engelli Eğitim Merkezi öğrencileri tarafından yapılan saat hediye edildi.

Engelli Eğitim Merkezi’nin 4.kuruluş yıldönümü programına katılan Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan’a Engelli Eğitim Merkezi Öğrencileri tarafından yapılan Osmanlı motifleri ile süslenmiş çini işlemeli saat hediye edildi. Hediyeden dolayı mutluluğunu dile getiren Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan “Bu benim için oldukça kıymetli bir hediye. Bu hediyeyi kıymetli yapan buradaki kursiyerlerimizin yapmış olması. Ne kadar güzel şeyler başarabildiklerini bu hediyeyle görüyoruz. Çok teşekkür ediyorum” dedi.

(Haber Merkezi)