Engelli Eğitim Alkan’dan destek istedi

Çorum Belediyesi Engelli Eğitim Merkezi yöneticileri ve öğrencileri, Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan’ı ziyaret etti.

Güncel 18.10.2015, 22:55 18.10.2015, 17:56
505
Engelli Eğitim Alkan’dan destek istedi

Ziyarette Çorum Belediyesi Tesisler Müdürü Mahmut Yabacıoğlu, Engelli Eğitim Merkezi Müdürü Hülya Örs, Sosyal Çalışmacı Mustafa Salih Yüzgenç, Çini öğreticisi Hacer Kesici ile Engelli Eğitim Merkezi öğrencilerinden Arap Murat Akkoyunluoğlu ve İnci Demir hazır bulundular.

"Üniversite ile işbirliği içerisinde olmak istiyoruz”
Merkezin faaliyetleri hakkında bilgiler veren Tesisler Müdür Mahmut Yabacıoğlu, engelli bireylere çeşitli alanlarda eğitimler verildiğini ve üniversite ile farklı projelerde işbirliği içerisinde olmak istediklerini dile getirerek, Rektör Alkan’dan Engelli Eğitim Merkezine gelen ve açıköğretim üzerinden eğitimlerini sürdüren öğrenciler için destek istedi.

“Her türlü desteği vermeye hazırız”
Üniversitenin sahip olduğu bilgi birikimiyle bulunduğu topluma en fazla faydayı sağlamak amacıyla gayretli bir şekilde çalışmalarını sürdürdüğünü belirten Alkan, engelli insanların yaşadıkları sorunların tüm insanlığın ortak sorunu olduğu bilinciyle hareket ettiklerini ve bünyesinde barındırdığı engelli öğrenci birimiyle birlikte bu konuda farkındalık oluşturmak adına pek çok çalışma yaptıklarını vurguladı. Engellilerin sorunları, eğitimleri ve bağımsız hareket edebilme yeterliliğine ulaşmaları için her türlü desteği vermeye hazır olduklarının altını çizen Alkan, azimli ve başarılı çalışmalarından dolayı merkez personeli ve öğrencileri tebrik etti.

Alkan’a hediye
Görüşme sonunda Engelli Eğitim Merkezi öğrencilerinden İnci Demir, kendisinin yapmış olduğu; üzerinde işleme ve Çorum Belediyesi Engelli Eğitim Merkezi yazılı tabağı Alkan’a hediye etti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
26°
az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 15 Ağustos 2020
İmsak 04:08
Güneş 05:44
Öğle 12:50
İkindi 16:38
Akşam 19:46
Yatsı 21:15

Gelişmelerden Haberdar Olun

@