“Engeller birbirimizi anlayarak aşılır”

Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan, “Dünya Engelliler Günü” olarak kabul edilen 3 Aralık Günü’nün engelli bireylerin sorunlarına, ihtiyaçlarına dikkat çekmek, toplumsal bilinç ve farkındalık oluşturmak açısından önemli ve anlamlı bir tarih olduğunu ifade etti.

Güncel 06.12.2016, 00:57
433
“Engeller birbirimizi anlayarak aşılır”

21. yüzyılda toplumların gelişmişlikleri artık insana verdikleri önemle belirlendiğini anlatan Alkan, bugün tüm dünyada ve ülkede gelişen insan hakları anlayışıyla engelli bireylerin her alandan herkes gibi özgürce ve rahatça yararlanabilmesi için her tür imkânın sunulmaya çalışıldığını belirtti. Hitit Üniversitesi olarak, engelli bireylerin toplumsal yaşama tam katılımlarını sağlamak; ayrımcılığa maruz kalmayan, fırsat eşitliğinden yararlanan ve haklarını kullanabilen bireyler olmalarına imkân vermenin en temel amaçları olduğunu dile getiren Prof.Dr. Reha Metin Alkan, açıklamasında şunları dile getirdi:

“Hayatın içinde bir ve bütünüz. Engelli engelsiz tüm toplumun hep birlikte uyum içerisinde bütünleşmesi ve her bir bireyin karşılıklı saygı ve sevgi ortamında birbirlerini anlayarak yaşayabilmesi en büyük gayemizdir. Bu itibarla göreve geldiğimizden bugüne kadar Üniversitemizin iş birliği yaptığı kamu ve özel sektörlere bu konuda araştırma geliştirme desteği vermesinin önceliklerimiz arasında olduğunun bilinmesi arzusunda olup sivil toplum kuruluşlarımız ve gençlerimizin de katkılarıyla daha çok yol alacağımıza yürekten inanıyorum.”

(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
15°
az bulutlu
banner303
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@