Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı’na “güçlü katılım” çağrısı

Çorum Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Başaranhıncal ile Çorum Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Naki Özkubat, Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından başlatılan Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı’na destek için Oda ve Borsa üyelerine çağrıda bulundular.

Güncel 16.10.2018, 16:08 16.10.2018, 19:50
528
Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı’na “güçlü katılım” çağrısı

TSO Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Başaranhıncal, konuya ilişkin şu değerlendirmeyi yaptı:

“Son dönemlerde yurt içinde ve yurt dışında ekonomik anlamda bir müdahalelere maruz kalmaktayız. Bu da olumsuz anlamda ekonomiye etki etmekte. Bu etkileri en aza indirmek ve bu süreci hızlı geçmek adına birçok kampanyalar düzenlenmekte. Bugün Hazine ve Maliye Bakanlığımızın düzenlemiş olduğu enflasyonla topyekün mücadele kampanyasına Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin 81 il ve 160 ilçede oda ve borsalarla verdiği desteğe biz de Çorum olarak hem TSO üyeleri, hem de Ticaret Borsası üyelerine bu kampanyaya katılım çağrısında bulunuyoruz. Bildiğiniz gibi ekonominin en sıkıntılı noktalarından birisi enflasyon. Enflasyon son dönemlerde iki hanelere tekrar yükseldi. Bunların izdüşümüne baktığımız zaman, gerek kurdaki dalgalanmalar, gerekse faiz artışları, hem üyelerimizin, müşterilerimizin alım gücünü düşürmekte, hem de girdi maliyetlerini yükseltmekte. Bu mücadele için enflasyondan başlamak doğru. Hazine ve Maliye Bakanlığımızın başlatmış olduğu kampanyaya Odalar Birliğimizin vermiş olduğu desteğe biz de Çorum olarak varız diyoruz. Yapmamız gereken, gerek Ticaret Borsamızın üyeleri gerek Ticaret ve Sanayi Odası üyelerimizin, hazırlamış olduğumuz Borsamızın ve Odamızın sticker’larını kullanarak kendi kampanyalarının dışında en az %10 indirim desteği vermek. Tamamen gönüllülüğe bağlı bir kampanya. Sticker’larımızı kullanan firmalarımızın da Odamıza ve Borsamıza müracaat etmeleri önemli. Bizlerin üzerinden Odalar ve Borsalar Birliği’ne bu firmaların isimleri bildirilecek, oradan Hazine ve Maliye Bakanlığı’mıza bu isimler gidecek, ‘enflasyonlamucadele.org.tr’de de bu firmalarımızın isimleri paylaşılacak.” dedi.

Ayrıca Başaranhıncal, bir mağduriyete de değinmek istediklerini belirterek, “Bu dönemi -gerek stokla gerek fiyat artışıyla, zamla- fırsatçılığa çeviren üyelerimiz olabilir, esnafımız olabilir. Ama topyekûn baktığınız zaman , büyük bir kısmı şu anda böyle bir dönemde bir lira katma değer için. bir kişiye istihdam için uğraşmakta, mücadele etmekte. Bunları birbirinden ayırt etmeliyiz. Vatansever üyelerimize, iş adamlarımıza, tacirlerimize, tüccarlarımıza bu vesile ile bir kez daha hem Borsamızın, hem Odamızın üyelerine şükranlarımızı sunuyoruz. Gerek Ticaret Borsamız gerek Ticaret ve Sanayi Odası olarak her zaman bu tür kampanyaların içinde olduğumuzu belirtir, bu kampanyanın da inşallah ekonomik anlamda işlerimize hayır ve bereket getirmesini temenni ederim.” dedi.

Çorum Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Naki Özkubat da ; “ TOBB üzerinden bize gelen uyarı ve yazıları dikkate alarak, bugün bazı üyelerimizi ziyarette bulunduk. İnanın, üyelerimizin üretici, imalatçı üyelerimizle gıda üzerinde Türkiye genelinde olmasa da bölgesel olarak da olsa ilimize katkı sunacaklarını beyan ettiler. İnşallah topyekûn ve bölgesel de olsa en azından bir katkı sunacaklarına, üyelerimizin bu konudaki desteklerinin devam edeceğine, hep birlikte, enflasyonla ilgili mücadeleyi başaracağımıza, topyekün bu işin üstesinden geleceğimize inanıyorum.” diye konuştu. (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
16°
parçalı az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 20 Eylül 2020
İmsak 04:54
Güneş 06:19
Öğle 12:39
İkindi 16:05
Akşam 18:48
Yatsı 20:08

Gelişmelerden Haberdar Olun

@