16 Şubat 2014 Pazar 21:12
“En güzel örneği okuyoruz”
Dernek üyelerinin katıldığı etkinlik, Mesut Şentürk ve Mehmet Doğan’ın okuduğu Kuran tilaveti ve seslendirdikleri ilahiler ile başlandı. Dernek Başkanı Üzeyir Yazıcı’nın açılış konuşmasının ardından kampanya tanıtım videosu izlendi ve Herkes O’nu Okuyor Çorum İl Etkinliği hakkında bilgiler verildi.

İlahiyatçı Hüseyin Çelik’in konuşmasıyla programa devam edildi.

Açılış konuşmasına dernek hakkında kısaca bilgiler vererek başlayan Yazıcı şöyle devam etti:

“Peygamber Efendimiz (sav)’i daha iyi tanımak ve tanıtmak için yola çıkan Peygamber Yolu Derneği, “Herkes O’nu Okuyor” kampanyası başlattı. Biz de dernek olarak bu güzel kampanyanın kamuoyuna duyurulması, daha çok insan tarafından bilinmesi ve kampanya kapsamında düzenlenen yarışmaya daha fazla kişinin katılması amacıyla bu programı düzenlemiş bulunmaktayız. Bu vesileyle her yaştan insan O’nu okuyacak, her yerde O konuşulacak, her yerde O duyulacak.

Allah (cc) Kuran-ı Kerim’de, Ahzap suresinin 21. ayetinde “Sizin için Allah'ın Resulü en güzel örnektir”, Al-i İmran suresinin 31. ayetinde ise “Ey (Muhammed) de ki: “Eğer Allah’ı seviyorsanız bana uyun ki, Allah da sizi sevsin ve günahlarınızı bağışlasın” buyurmaktadır. Evet, O bizim için en güzel örnektir. O’na uymak, O’nun gibi yaşamak Allah’ı sevdiğimizin de bir göstergesidir.

Ey bizlere müjdeler getiren gönül tahtımızın eşsiz sultanı! Gönlümüze inşirah salan o müjdelerin birinde şöyle buyurdun: “Kim benim sünnetimi ihya ederse beni sevmiş olur. Beni seven de cennette benimle beraber olur”. Bizler, sana olan sevgimizin bir neticesi olarak buradayız. Sana olan sevgimizi senin sünnetine tabi olarak göstereceğiz. Senin sünnetini de senin hayatını anlatan kitapları okuyarak öğreneceğiz. Okuyacağız, öğreneceğiz, yaşayacağız ve başkalarına da bu güzellikleri anlatacağız. Sonunda ise cennette, havz-ı kevserin başında seninle beraber olacağız inşallah”.

Konuşmasında Peygamber Efendimiz (sav)’in hayatından kesitler sunan Hüseyin Çelik, varlığımızı O’na borçlu olduğumuzu, O’nun bizim için en güzel örnek olduğunu vurgulayarak şunları söyledi:

“Allah, alemlere rahmet olarak gönderdiği son Nebi’ye öyle bir hayat yaşatmış ki, o hayatın içinde, kıyamete kadar gelecek bütün insanların örnek alacağı en güzel numuneler bulunmaktadır. O’nun hayatını okuduğumuzda şuna kesin bir şekilde şahit oluruz. Mesleği, görevi, konumu, cinsiyeti, yaşı her ne olursa olsun O’nu okuyan her insan kendi hayatına dair bir yol göstericiyle karşılaştığını görecektir. Zira O bizim için en güzel, en ideal rol modeldir. Bu modele göre hayatımızı tanzim edersek sorunlarımız çözülür, dertlerimiz deva bulur. O’nu örnek alabilmemiz için öncelikle O’nun hayatını öğrenmeliyiz. Bu vesileyle düzenlenen “Herkes O’nu Okuyor” kampanyası bizim için iyi bir fırsattır. O’nun hayatını anlatan üç kitaptan kendimize uygun olanı seçerek bu kaybedeni olmayan yarışmaya katılalım.”

Program sonunda Dernek Başkanı Üzeyir Yazıcı tarafından katkılarından dolayı Hüseyin Çelik’e teşekkür plaketi takdim edildi.
(ÇORUM HABER)
Son Güncelleme: 16.02.2014 21:13