Emektar ziraatçılara plaket

TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Çorum İl Temsilciliği tarafından tarımsal öğretimin başlangıcının 171. Yıldönümü ve Tarım Haftası nedeniyle “Başak Gecesi” düzenlendi. Vadi Restaurant’ta gerçekleştirilen geceye Vali Yardımcısı Haldun Aksalman, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Erkan Elfaz Ermiş, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda ziraat mühendisi katıldı.

Güncel 16.01.2017, 00:08
727
Emektar ziraatçılara plaket

Programın açış konuşmasını yapan Oda Başkanı Necati Gül, tarım alanında çok işler yapıldığını ancak sıkıntıların devam ettiğini belirtti. 39 ziraat fakültesi olduğunu ve bunlardan her yıl 5 bin kadar Ziraat Mühendisinin mezun olduğunu belirten Gül, “bu insanların tarım ülkesinde işsiz kalması kötü bir durumdur. Dünya gıda açısından sıkıntıya giriyor. Gerekli önlemler alınmazsa Türkiye’de aynı sıkıntıları çekecektir. Tarım alanında yapılan çalışmalar yeterli değil” dedi. Programda vali Yardımcısı Haldun Aksalman’ın selamlamasının ardından meslekte 35 yılını tamamlayan üyelere plaket verildi.

Önder Eren’in plaketini Ticaret Borsası Başkanı Ali Bektaş, Mehmet Zengin’in plaketini Ziraat odası Başkanı Mehmet Sayan, Ceylani Erden’in plaketini İnşaat Mühendisleri odası Başkanı Özgür Kılıç, Ahmet Hökelekli’nin plaketini Koyun-Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Şevket Avcı, Rüştü Çağar’ın plaketini Pankobirlik Başkanı Ahmet Pehlivan verirken, en tecrübeli üye Gülseven Köse’nin plaketini de Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Erkan Elfaz Ermiş verdi.

(Erkan BAYATLI)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
23°
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 07 Ağustos 2020
İmsak 03:56
Güneş 05:36
Öğle 12:51
İkindi 16:43
Akşam 19:56
Yatsı 21:29

Gelişmelerden Haberdar Olun

@