04 Mart 2014 Salı 23:39
Emekli astsubaylar ölüm orucuna başlıyor
Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) Çorum Şube Başkanı Ertan Karabıyık, dernek genel merkezlerinin aldığı karar uyarınca bugünden itibaren ölüm orucuna başlanacağını duyurdu.

TEMAD Çorum Şubesi Yönetim Kurulu adına bir açıklamada bulunarak Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde temel gücü ve yüzde 70 çoğunluğu oluşturan astsubayların 40 yıldır özlük haklarının bir türlü iyileştirilmediği gerekçesiyle bugünden itibaren ülke genelinde ölüm orucuna başlayacaklarını söyledi.

Astsubayların önemine rağmen bir o kadar da sosyal ve hukuksal anlamda ayrımcılık ile adaletsizliğe uğradığını, özlük haklarını alamayan bir camia olduğunu anlatan Karabıyık açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

“Yüzbinleri bulan çalışanımız ve emeklimiz 40 yıldır mağdur edilmektedir. Gazi ve şehit olmayı göze alarak yıllarca ordumuza hizmet etmiş olan bizler artık ölüm orucu kararı alma noktasına getirilmiş bulunmaktayız. Eylemlerimiz TEMAD’ın 91 şubesi ile genel merkezin organizasyonuyla 1 Mart’ta İstanbul’daki protesto yürüyüşü ile başlamıştır. Bugün de yine Ankara’da ölüm orucu kararı ile devam edecektir” dedi.
(Kemal YOLYAPAR)
Son Güncelleme: 04.03.2014 23:40