Elitpark’ta epilasyon dönemi başlıyor

Özel Elitpark Hastanesi, kadrosuna Uzman Dr. Vedat Ertunç’u katarak Cildiye Kliniğini daha da güçlendirdi.

Elitpark’ta epilasyon dönemi başlıyor

Özel Elitpark Hastanesi, kadrosuna Uzman Dr. Vedat Ertunç’u katarak Cildiye Kliniğini daha da güçlendirdi.

06 Aralık 2013 Cuma 23:27
Elitpark’ta epilasyon dönemi başlıyor

Özel Elitpark Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Mehmet Duyar ve Başhekim Op. Dr. Ömer Akkaş, Çorum halkına kaliteli hizmet sunmayı ilke edindiklerini belirterek “Güçlü kadromuzu daha da güçlendirmek için meslektaşımız Uzm. Dr. Vedat Ertunç ile yollarımızı birleştirdik” diye konuştular.
Yapılan açıklamada, Uzm. Dr. Vedat Ertunç hakkında şu bilgilere yer verildi: “1962 doğumlu evli 2 çocuk babası olan Uzm. Dr. Vedat Ertunç; ilköğretim Eskişehir’de, orta ve lise eğitimini İzmir Karşıyaka da tamamladı. 1986 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olan Ertunç, 1986 yılında mecburi hizmetini Bilecik’te yaptıktan sonra Askerlik görevini tamamladı. Uzmanlığını Erzurum Atatürk Tıp Fakültesi Deri ve Zührevi Hastalıklar Bölümünde tamamlayan Ertunç1995 yılında ilk görev yeri olan Yozgat Devlet Hastanesinde uzun yıllar görev yaptı. Kayseri ve Yozgat’ta 5 yıl özel hastanelerde görev yapan Ertunç son 3,5 yılını Yozgat Devlet Hastanesinde tamamladıktan sonra kendi isteği ile emekli oldu. 1996-2005 yılları arasında Güzellik Salonu ve Muayenehane işletmeciliği yaptı.
Ertunç, 9 Aralık pazartesi günü itibari ile Özel Elitpark Hastanesi’nde Çorum halkına hizmet vermeye başlayacak.
Cildiye Uzmanı Dr. Vedat Ertunç Cilt Hastalıkları Teşhis ve Tedavilerinde, Lazer Epilasyon, Krio, Koter tedavilerinde Çorum halkına hizmet vermekten onur duyacağını belirtti. Uzm. Dr. Vedat Ertunç kontrolünde yapılan Lazer Epilasyon ile ilgili bilinmeyenleri anlattı. Uzm. Dr. Ertunç “Lazer epilasyon uzman doktor eşliğinde yapılmalıdır” uyarısında bulunarak; “Lazer Epilasyon istenmeyen tüylerden kurtulmanın en hızlı ve en sağlıklı yoludur, epilasyonda kullanılan lazer ışığının dalga boyu melanin pigmenti tarafından emilme özelliğine sahiptir. Soğutma sistemli lazer tekniği ile lazer ısısı cilde zarar vermeden doğrudan kıl kökünü yok eden ısıya dönüşür. Lazer epilasyon yöntemi ile kılların yok edilmesi dünyada yaklaşık 20 yıllık bir geçmişe sahiptir. Tedavinizin devamlılığı ve güvenliğiniz açısından Cildiye uzmanı bulunan lazer epilasyon merkezlerini tercih ediniz. Görüşmeniz ve muayeneniz mutlaka uzman doktor tarafından yapılmalı ve lazer tedavilerinin sağlığınız açısından uygun olup olmadığı kontrol edilmelidir” açıklamasında bulundu.
Lazer Epilasyon seans sıklığı hakkında bilgi veren Uzm. Dr. Vedat Ertunç, "Seans sıklığı yüz bölgesinde 1-1,5 ay, vücut bölgelerinde 2-2,5 ay’dır. Tedavi ilerledikçe seans aralıkları uzamaktadır. Örneğin üçüncü - dördüncü seanstan sonraki uygulamalara daha seyrek aralıklarla gereksinim duyulmaktadır. Vücut kılları anajen, katajen ve telojen olarak adlandırılan üç gelişim evresinde bulunur. Her kıl bu evrelerden, birbirinden bağımsız farklı zamanlarda geçmektedir. Lazer epilasyon (Lazerli Epilasyon) sadece anajen (aktif) dönemdeki kılları etkiler. Bu nedenle tek seansta uygulanan bölgedeki tüm kılları yok etmek mümkün olmamaktadır. Tedavi süreci için (1-1,5 yıla yayılmış olarak) vücut bölgelerinde ortalama 5-6 seans; yüzde 7-8 seans denenebilir” açıklamasında bulunarak Çorum halkına sağlıklı ve kaliteli hizmet verebilmek adına Çorum Özel Elitpark Hastanesinde görevini ifa edeceğini belirtti.

Son Güncelleme: 06.12.2013 23:28