“Eleştiren değil çözüm sunan Baro”

AK Parti Çorum Milletvekili Oğuzhan Kaya, avukatların yargıyı oluşturan sac ocağının bir ayağı olduğunu belirterek, avukatların yargılamada önemli bir role sahip olduğunu ifade etti.

Güncel 14.10.2018, 21:37
353
“Eleştiren değil çözüm sunan Baro”

Milletvekili olmadan önce aktif avukatlık yapan ve mesleğin sorunlarını bilen birisi olduğunu belirten milletvekili Kaya, avukatların hukuksal ve toplumsal sorunların çözümünde aktif rol aldığını kaydetti. Çorum Barosu Olağan Genel Kuruluna katılarak bir konuşma yapan AK Parti Çorum Milletvekili Oğuzhan Kaya, “Avukatın yargıyı oluşturan sac ocağının bir ayağı olduğunu biliyoruz. Avukatın yargılamada önemli rol alıyor. Hukuksal sorunların ve toplumsal sorunların çözümünde aktif rol almaktayız adımlar atıyoruz. Artık toplumda her birey avukata ihtiyaç duymakta. Avukat yaşamın zorunlu unsurudur. Yargılamada avukat güçlü olmalıdır. Bu bilgi birikimi ve donanımı mesleki tecrübesi ve ortaya koyacağı çözümlerle olur.

Biz avukatlar olarak çalışmalar yaparken güçlü bir baroya ihtiyacımız var güçlü bir baro da dijital devrimi kabul etmiş ve sistemi buna göre kurmuş bir yapıda olmalı. Avukatlık mesleğinin onurunu şerefini koruyan kanuna aykırı hareket edenleri uyaran, yönetimde aykırı durumlar olduğunda uyaran bir ortam olması lazım. Biz sadece bir mesleğin değil sorunlara sadece eleştirisel değil kalıcı çözümler sunan bir baro olmalıyız. Doğruya doğru yanlışa yanlış diyebilmeliyiz. Meslektaşlarımızın sorunları konusunda gerek burada gerekse mecliste ilgileneceğiz” dedi.(Erkan BAYATLI)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
21°
parçalı bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 30 Eylül 2020
İmsak 05:04
Güneş 06:28
Öğle 12:36
İkindi 15:55
Akşam 18:33
Yatsı 19:52

Gelişmelerden Haberdar Olun

@