‘El Sanatları’ bölümüne ziyaret

Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Geleneksel El Sanatları Bölümü’ne ziyarette bulundu.

Güncel 20.05.2015, 20:32 20.05.2015, 23:32
815
‘El Sanatları’ bölümüne ziyaret
Geleneksel El Sanatları Bölümü’nün görme ve algılama yetisi kazanan, geleneksel değerleri araştıran, saptayan, koruyan, çağdaş anlamda ileri götürmeyi hedefleyen ve özgün yaklaşımlar getirebilen yaratıcı bireyler yetiştirmeyi amaçladığını belirten Prof. Dr. Alkan, bu noktada ileriye dönük özgün çalışmalar yapıldığını söyledi.
Mevcut atölyelerde pek çok Hitit figürü içeren el yapımı ürünlerin üretildiğini, bunların tanıtım noktasında da büyük katkılar sağlayacağını ve bu konuda çalışmalar yapıldığını ifade eden Rektör Alkan, hem temel teorik-uygulamalı bilgiler hem de mesleki bilgiler verildiğini vurguladı.
Hitit Üniversitesi öğrencilerine bu alanda desteklerin devam edeceğini belirten Rektör Alkan, başta Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Geleneksel El Sanatları Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Selma Yılmaz’a ve atölyede çalışan öğrencilere çalışmalarından ötürü teşekkür etti.
(Hitit Üniversitesi)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner35
13°
parçalı az bulutlu
banner255
banner133
banner303
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@