Ekonomi zorda, destek şart!

Son dönemde Çorum ekonomisi, had safhaya ulaşan durgunluk yüzünden büyük bir çıkmaza girmiş görünüyor. Dış ilişkilerde meydana gelen bozulmalar ve içeride terörün hortlaması, iki seçim nedeniyle “kaybedilen” 2015 yılının ardından 2016’yı da adeta kâbusa çevirdi.

Güncel 29.01.2016, 01:41 29.01.2016, 01:42
772
Ekonomi zorda, destek şart!

İş davalarındaki istismarlarla moralleri bozulan ve “üretim yaptığına, istihdam yarattığına pişman hale gelen” sanayici ve işadamları, asgari ücret yükünün büyük oranda kendi üzerlerine yıkılması karşısında bir kez daha darbe yediler. Ve zorunlu olarak işçi çıkarmalar başladı.
İşler iyi gitmiyor; satışlar da, kâr marjları da son derece düşük ve giderler katlanılmaz boyutlara ulaşmış durumda. Ekonominin çökmemesi için mutlaka bir şeylerin yapılması gerek. İşte, TSO Başkanı Çetin Başaranhıncal da, Çorum Milletvekilleri Ahmet Sami Ceylan ve İlken Ceritoğlu Kurt’un destekleriyle, bu doğrultuda girişimlerde bulunuyor.
Ceylan, Kurt ve Başaranhıncal’ın, diğer bazı TSO yöneticileri ile birlikte Maliye Bakanı Naci Ağbal’ı ziyaretlerini dün okurlarımıza yansıtmıştık. Gazetemizi erken baskıya verme zorunluluğumuz nedeniyle, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi ile yapılan görüşmeyi bugün aktarabiliyoruz.
Milletvekilleri ve TSO yöneticileri, Maliye Bakanı Ağbal’a, kendisini Çorum’un kabinedeki temsilcisi olarak gördüklerini belirtirlerken, Gümrük Bakanı Tüfenkçi’ye de, iş dünyasının başta “teşvik” olmak üzere taleplerini ilettiler ve Çorum Raporu’nu sundular.
Her iki Bakan da, kendi alanlarında önemli reformlar yapmak üzere hazırlık içinde olduklarını belirterek, iş dünyasının sorunlarına çözüm getirmek üzere gerekli düzenlemeleri kısa sürede hayata geçireceklerini belirttiler, “destek” sözü verdiler.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
18°
parçalı az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 20 Eylül 2020
İmsak 04:54
Güneş 06:19
Öğle 12:39
İkindi 16:05
Akşam 18:48
Yatsı 20:08

Gelişmelerden Haberdar Olun

@