“Ekonomi daha iyiye gidiyor”

Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Adana Milletvekili Jülide Sarıeroğlu, Çorum’da düzenlenen İl Danışma Meclisi Toplantısı’nda gençlere seslendi.

Güncel 11.11.2018, 22:05
511
“Ekonomi daha iyiye gidiyor”

Devlet Tiyatro Salonu’ndaki programda konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu ülke gündemi ve seçim çalışmalarına yönelik değerlendirmelerde bulundu. Jülide Sarıeroğlu, AK Parti’nin kadın ve gençlere verdiği önemi, onlar için hayata geçirdiği projeleri anlattı.

AK Parti’nin okul gibi olduğunu, gençlik kolları üyeliği ile başladığı partide üst düzey görevlerde bulunduğunu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı görevini üstlendiğini belirten Sarıeroğlu, “AK Parti’nin farkı, diğer partilerden ayrımı bu. Şu anda AK Parti’nin en üst kurulu olan yürütme kurulunda gençlikten yetişmiş kişiler var. İnşallah Cumhurbaşkanımızın güvenini boşa çıkarmayacağız. Çok çalışıyoruz ama daha çok çalışacağız” diye konuştu.

“YENİ SİSTEM GENÇLER İÇİN FIRSATLARLA DOLU”

AK Parti olarak gençlere her zaman önem verdiklerinin altını çizen Genel Başkan Yardımcısı Sarıeroğlu, “Gençlerimiz için sadece eğitimle ilgili değil hayatın her alanında güçlü, özgüvenleri yüksek geçmesi ile alakalı çok önemli adımlar atıyoruz. Gençlerimizin geleceğe çok sıkı hazırlanması gerekiyor. Makamdan güç alan değil, makama değer katan bir gençlik formatı istiyoruz. Geçmişin farkında, bugün yaşadıklarının idrakinde, değerlerimizi kişileştiren bir gençlik hayalimiz var. Dünya şuanda siber savaşların yapıldığı, rekabetin çok üst seviyelerde olduğu dönemlere geldik. Bizim diğer ülkelere fark atmamızın tek anahtarı var oda gençlerimizin çok iyi yetişmesidir. Gençlerle ilgili yapılan bir anket sonucu yayınlandı. Bu ankette kardeşlerimiz kamuda çalışmayı tercih ettiklerini belirtmişler. Bizim savunma sistemleriyle ilgili yerli ve güçlü çok ciddi hamleler yapmamız gerekiyor. Eğer yerli İHA’lar, SİHA’larımız olmasaydı zeytin dalı operasyonunda başarılı olamazdık. Bu kadar başarılı terörle mücadeleyi gerçekleştiremezdik. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi yeni fırsatlarla dolu. Bu süreçte bizim yeni ve büyük hayallerimiz, hedeflerimiz var. Bu hayal ve hedeflere iyi yetişmiş gençlerle ulaşmak dışında hiç bir seçeneğimiz yok. Bunun için biz tüm şartları oluşturmaya devam edeceğiz” dedi.

“TÜRKİYE’NİN VE BÖLGENİN AK PARTİ’YE İHTİYACI VAR”

Ülke gündemine ilişkin değerlendirmelerde de bulunan Sarıeroğlu, “Türkiye’nin AK Parti’ye ihtiyacı var. Diğer taraftan bölgemizin de bize ihtiyacı var. Mazlum ve mağdur coğrafyalardaki kardeşlerimize, tüm dünya sağırken, onların sesine tüm dünya kör olmuşken biz elimizi uzattık. Büyük olmasaydık, 16 yıllık iktidarlık döneminde güçlü adımlar atmasaydık, başımızda Recep Tayyip Erdoğan olmasaydı tüm o coğrafyalardaki kardeşlerimize elimizi uzatamazdık, gözyaşlarını dindiremezdik. Hala bize ihtiyacı olan çok sayıda kesim var. Bu yüzden bizler daha çok çalışmalıyız” ifadelerini kullandı.

Türkiye üzerine yapılan hesaplar, planlar ve girişimler olduğuna dikkat çeken Sarıeroğlu konuşmasına şöyle devam etti: “Türkiye olarak çok kişiyi, çok ülkeyi rahatsız ediyoruz. Allah’ın izni, milletimizin desteği ile etmeye de devam edeceğiz. Milletin sesine kulak veren AK Parti hükümetinin önünü tıkamak için her şeyi denediler. Ama başaramadılar, inşallah bundan sonra da başaramayacaklar. En son 15 Temmuz’un ekonomik versiyonu ile büyük bir saldırı gerçekleştirdiler.

“EKONOMİ RAYINA GİRİYOR”

Bunda da milletimiz ile el ele, birlik ve beraberliğimizden güç ile saldıranlara fırsat vermedik. Çok şükür ekonomi şu anda rayına girmiş durumda. Bir dalgalanma dönemi yaşadık, reel sektörde değil ama finans sektöründe bir süreç yaşandı. Şuanda her ay iyiye gittiğini yaşayarak göreceğiz. Enflasyonla mücadele programı, Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi programının avantajlarından korktular. Türkiye şaha kalkacak, atılım yapacak, reformlarla yoluna devam edecek demiştik, bunları birilerini rahatsız ettiği için Türkiye’nin önünü kesmek için milletimizle bağımızı zedelemek için bir ekonomik saldırı gerçekleştirdiler fakat püskürttük. Şimdi hep birlikte Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi bağlamında 31 Mart seçimlerinde elde edeceğimiz başarılı sonuçlarla hiç kimse önümüze engel çıkartmaya cesaret edemeyeceği bir dönemin arefesindeyiz.

AK Parti olarak her seçim bizim için önemli deriz. Her seçim önemli fakat bu seçim gerçekten çok önemli. Hedefimiz tüm Türkiye’dir. AK belediyecilik hizmetleri ile tüm Türkiye’yi donatacağız. Bunun için çok çalışmamız gerekiyor. Çok ciddi anketler, kamuoyu yoklamaları yapıldı. Vatandaşlara soruldu, ilçelere, beldelere, köylere gidildi. Bu şekilde vatandaşa giderek, telefonla arayarak çok ciddi bir kamuoyu araştırması yapıldı. Şimdi o görüşmelerin çalışmasını yapıyoruz. Vatandaş samimiyet istiyor. AK Parti’nin hizmetleriyle ilgili memnuniyet çok üst seviyelerde. 16 yıldır verilen hizmet çıtasının daha da yükseleceğine inanıyor. Birinci arzuları samimiyet, vizyon sahibi, iş yapma konusunda dertli, kendi derdini dinleme konusunda hevesli, vicdanlı, merhametli aday bekliyorlar. Bizde vatandaşın sesine kulak veriyoruz. Bu süreçte en doğru adayı belirlemek için çok yoğun bir çalışmanın içersindeyiz. İnşallah milletimizin gönlüne dokunacak adaylarımızla, yeni güçlü projelerimizle 31 Mart seçimlerinden zaferle çıkacağız”

“ÇORUMLULAR SADECE ÇORUM’DAN DEĞİL TÜM TÜRKİYE’DEN SORUMLU”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, Çorumluların sadece Çorum’dan değil tüm Türkiye’den sorumlu insanlar olduğunu da dile getirdi.

Başkent Ankara’da Çorumlu nüfusunun en yüksek nüfuslardan birisi olduğunu kaydeden Sarıeroğlu; “Çorumlular hep Çorumluyuz bir birimizden sorumluyuz derler. Buradaki ve sivil toplum kuruluşları toplantısında gördüm ki Çorumlular sadece Çorum’dan değil tüm Türkiye’den sorumludur” diye konuştu.

Konuşmasında Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 80'inci yılında başta Atatürk olmak üzere, tüm silah arkadaşlarını rahmet, minnet, dua ve şükranla yad eden Sarıeroğlu, “İnşallah bizlerde 16 yıldır AK Parti olarak Atatürk’ün çizmiş olduğu muasır medeniyetler çizgisine ulaşmak için çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

“ÇORUM GELİŞİYOR”

Çorum’un gelişmiş ve kalkınmış bir il olduğunu kaydeden Sarıeroğlu, “İşim nedeniyle Osmancık ve Alaca’ya gelmiş gitmişliğim var. Çorum merkeze 4 yıl önce gelmiştim. Şimdi gördüm ki Çorum bu 4 yıl içerisinde daha da gelişmiş ve kalkınmış” dedi.

Çorum Ak Gençlikten de övgü ile söz eden Sarıeroğlu, “İnanılmaz bir gençlik gelmiş ve geliyor. Geleceğimizin, Çorum’umuzun, hem de Türkiye’nin emin ellerde olduğunu gördüm. Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan’ın hayal ettiği gençliği de burada görüyorum” şeklinde konuştu.

Makamların gelip geçici olduğunu belirterek AK Parti’nin kadın ve gençlerin omzunda yükseldiğini belirten Sarıeroğlu, önümüzdeki seçimde milletin karşısına yeni ve güçlü projelerle çıkacaklarını, 16 yıldır yapılanları millete iyi anlatacaklarını, seçim döneminde ortaya çıkacak fitneye izin vermeden, milletle kenetlenerek yine başarılı olacaklarını, her il için ayrı ayrı çalışma yaptıklarını, aday adaylığı başvurularının bugün sona ereceğini, daha sonra ise 15-18 Kasım tarihleri arasında temayül yoklamalarının internet üzerinden gerçekleştirileceğini, daha sonra ise yapılacak değerlendirmelerle adaylarını kamuoyuna duyuracaklarını sözlerine ekledi.

(Volkan SINAYUÇ)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
11°
açık
banner303
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@