10 Mart 2014 Pazartesi 22:21
Ekin Özeskici’ye fotoğraf ödülü

Eğitim Sen Çorum Şubesi ve Mimar Sinan Halk Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen fotoğraf kursuna katılan kursiyerler arasında düzenlenen fotoğraf yarışması sonuçlandı.

Seçici kurul üyeliğini Burhan Esen, Gürkan Yağmur, Hüseyin Eker, Nazife Çiçek Yalçınkaya ve Semra Yıldız Özdel'in yaptığı yarışma, kurs süresince çekilen fotoğraflardan oluştu. Yarışmada fotoğraf çekimlerinden oluşan genel kategorinin yanı sıra minimalist fotoğraf özel ödülü de verildi.

Yarışmaya katılan 86 fotoğraf arasında seçici kurulun ön eleme yöntemiyle finale kalan 23 fotoğraf gizli oylama ile belirlendi. Değerlendirme sonucunda birincilik ödülünü daha önce karikatür alanında uluslararası ve ulusal bazda ödülleri de bulunan Ekin Özeskici kazandı. Yarışmada ikincilik ödülünü Ceylan Çağlar Kundukan, üçüncülük ödülünü Mustafa Gül aldı. Ayrıca minimalist fotoğraf dalında verilen "minimalist fotoğraf" özel ödülünü de Demet Uyar aldı. Yarışmanın sergi ve ödül töreni bir hafta sonra gerçekleştirilecek.

Öte yandan İnönü Anadolu Lisesi 10-F sınıfı öğrencisi olan Ekin Özeskici’ye, Okul Müdürü Ahmet Güngör tarafından plaket verildi. Güngör, Danimarka’da yapılan “Temiz Su Yüzeyi” konulu karikatür yarışmasında ikinci olan Özeskici’ye başarısından ve okul adına katıldığı yarışmalardan dolayı teşekkür etti. Güngör, okul adına “Yaratıcı Çocuklar Derneği’nin düzenlediği “Barış “ temalı karikatür yarışmasına da katılan Ekin Özeskici’den bu kez birincilik beklediklerini vurguladı.
(Volkan SINAYUÇ)

Son Güncelleme: 10.03.2014 22:23