“Eğitim, yaradılış amacı doğrultusunda düzenlenmeli”

Şuurlu Öğretmenler Derneği (ÖĞ-DER) Çorum Şubesi, “Eğitim Üzerine Hasbihal” programı kapsamında eğitimcilerle Prof. Dr. Arif Ersoy'u buluşturdu. Dernek Konferans Salonu’nda yapılan programa ilgi yoğun oldu

Güncel 18.02.2019, 19:39
252
“Eğitim, yaradılış amacı doğrultusunda düzenlenmeli”

Şube Başkanı Ramazan Yiğitoğlu’nun yaptığı konuşmada Prof. Dr. Arif Ersoy’un görev yaptığı süre içinde barış ve kardeşliği ön plana çıkardığını belirterek eğitimci de olan Ersoy’un ilim ve tecrübelerinden yararlanmak amacıyla bir araya geldiklerini ifade etti.

Eski Çorum Belediye Başkanı ve halen Sabahattin Zaim Üniversitesi İktisat Bölüm Başkanlığı, Uluslararası İslam Ekonomisi ve Finansı Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürlüğü görevini yürüten Prof. Dr. Arif Ersoy da konuşmasında, yeryüzünde barış ve huzurun eğitimle sağlanabileceğini vurguladı. Eğitim sisteminin yaratılış gayesi doğrultusunda tanzim edilmesi gerektiğini ifade eden Ersoy, “İnsanın yaratılış gayesi Halikı ta'zim mahluka şefkattir. Birincisi tevhid, ikincisi adalettir. Bunlar aynı zamanda inancımızın temel esaslarıdır” dedi.

Ersoy, insanın imar ve irfan görevi olduğunu, eğitimde irfan boyutunun ihmal edildiğini vurguladı. Medeni insanın irfan sahibi olduğunu kaydeden Prof.Dr. Arif Ersoy, “Yaratılış gayesini bilen, hakkını yedirmeyen ve başkasının da hakkına girmeyen insandır” dedi.

(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
31°
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 09 Ağustos 2020
İmsak 03:59
Güneş 05:38
Öğle 12:51
İkindi 16:42
Akşam 19:53
Yatsı 21:25

Gelişmelerden Haberdar Olun

@