21 Şubat 2014 Cuma 00:43
Eğitim Sen’in kongresi yarın
Konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapan Eğitim Sen Yürütme Kurulu, saat 10.00’da başlayacak olan kongrenin sendikal haklar ve özgürlükler mücadelesine yeni umutlar getirmesi temennisinde bulundu.

Yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Eğitim Sen, kurulduğu günden bugüne yarattığı değerler ile kamu çalışanları sendikal hareketinin en büyük kurucu öznesi, en güçlü mücadele örgütü olmuştur.

Eğitim Sen, yüz yılı aşkın bir geçmişe sahip olan eğitim emekçileri mücadelesinin bayrağını bütün engelleme ve karalama kampanyalarına rağmen sabırla ve inatla taşımıştır.

Eğitim Sen’i farklı kılan, her türlü anti-demokratik, baskıcı, dayatmacı ve ayrımcı uygulamalara karşı mücadele etmeyi kendisine görev edinmesi olmuştur. Türkiye’nin demokratikleşmesi için Dünya’da ve Türkiye`de barışın ve kardeşliğin egemen olması, her türlü sınıfsal, dinsel, etnik ve cinsel ayrımcılığa son verilmesi sendikamızın her dönem ısrarla savunduğu ilkeler arasında yer almıştır.

Sendikamız, eğitim ve sağlık başta olmak üzere, kamu hizmetlerini piyasaya açma girişimlerine, eğitimde gizli ve açık özelleştirme uygulamalarına, esnek, iş güvencesiz ve angarya çalışma uygulamalarına karşı büyük bir özveri ile mücadele etmiştir.

Eğitim ve bilim emekçilerinin yüz yıllık mücadele birikiminden ve kararlılığından aldığımız güç ve güvenle kongremizi gerçekleştireceğiz, bu süreçte her bireye, her düşünceye önemli toplumsal ve tarihsel sorumluluklar düşmektedir. Kongremizin sendikal mücadeleye, demokrasi mücadelesine, hak ve özgürlükler mücadelesine büyük katkılar yapacağına inanıyoruz.”
(ÇORUM HABER)
Son Güncelleme: 21.02.2014 01:58