“Eğitim kalitesini artırmak zorundayız”

Meclis İdare Amiri ve AKP Çorum Milletvekili Salim Uslu, Cahit Bağcı, Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, AKP İl Başkanı Ahmet Sami Ceylan, Merkez İlçe Başkanı Mustafa Köse ile birlikte, Çorum Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne atanan Aytekin Girgin’i makamında ziyaret etti.

Güncel 27.01.2014, 22:31 27.01.2014, 22:41
336
“Eğitim kalitesini artırmak zorundayız”
Ziyarette konuşan Aytekin Girgin, Çorum’da bulunduğu süre içerisinde il yöneticileri ve milletvekillerinin büyük desteğini gördüğünü belirterek, Çorum’u unutmasının mümkün olmadığını dile getirdi. Çorumlulara ve yöneticilerine teşekkür eden Girgin memuriyet gereği gitmek zorunda kaldığını söyledi.
AKP Çorum Milletvekili Cahit Bağcı ise, Aytekin Girgin’in uyumlu ve başarılı birisi olduğunu kaydederek, Girgin’in Çorum’da büyük başarılar sergilediğini belirtti. “İnisiyatif alan, çalışan ve iyi bir performans gösteren Milli Eğitim Müdürümüz Aytekin Girgin’i Samsuna uğurluyoruz. Kendisine Çorum adına teşekkür ediyorum. Daha küçük bir ile atansa Salim Bey ve ben izin vermez karşı çıkardık ama Samsun’a atanması sevindirici” dedi.
Meclis İdare Amiri ve AKP Çorum Milletvekili Salim Uslu da konuşmasında Çorum’da yönetim, deneyim ve birikimini artıranların ülkenin muhtelif yerlerine yönetici olarak gitmesini sevindirici bulduklarını anlattı. Çorum’un olgunlaştırıcı bir yapısının bulunduğunu, Çorum’dan gidenlerin de ile yönelik katkılarının devam ettiğini anlattı.
Toplamda 203 milyon liralık eğitim yatırımı yaptıklarını belirten Uslu, 116 yeni derslik, yapılması ile binlikte derslik sayısının 4412’ye çıktığını, derslikteki öğrenci sayılarının da ilkokullarda 22, ortaokullarda ise 24’e düştüğünü ifade etti . Çorum’daki okullara 306 bilişim sınıfı yaptıklarını, Fatih Projesi kapsamında da 802 akıllı tahta. 763 adet te tablet bilgisayar dağıttıklarını söyleyen Salim Uslu, öğrencilerin annelerinin hesaplarına da şu ana kadar toplam 15.7 milyon lira para yatırıldığını anlattı.
“Çorum’da eğitimin kalitesini yükseltmek ve performansı artırmak gibi bir derdimiz olmalı” diyen Uslu, “okulumuz ve dershanemiz dursunun ötesinde performansın artırılması gerek. Bunların dışındakiler günübirlik ve sunni tartışmalardır. Çorum’u eğitim üssü haline getirmek zorundayız. Üniversite-Sanayi işbirliği ile öğrenciler de pratik yapma imkanına kavuşacak” diye konuştu.(Erkan BAYATLI)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
14°
parçalı az bulutlu
banner133
Namaz Vakti 01 Haziran 2020
İmsak 03:11
Güneş 05:05
Öğle 12:43
İkindi 16:41
Akşam 20:11
Yatsı 21:57
banner303

Gelişmelerden Haberdar Olun

@