Eczacıların “meslek içi eğitim” programı devam ediyor

Türk Eczacıları Birliği tarafından yürütülmekte olan ve ülke genelinde tüm eczanelere yaygınlaştırılması planlanan “Smart Eczane Projesi” kapsamında; “Sürekli Mesleki Gelişim - Astım – KOAH” konulu eğitim, geçtiğimiz hafta sonu Çorum Eczacı Odası Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi.

Güncel 24.10.2016, 23:55
514
Eczacıların “meslek içi eğitim” programı devam ediyor
Koordinatör Dr. Ecz. M. Özhan Arslan eşliğinde Ecz. Senem Deveci Aksoy, Ecz. Eser Hışır ve Ecz. Selim Odabaş tarafından verilen iki günlük eğitimin ardından eczacılara sertifika verildi.       
Çok sayıda eczacının katıldığı eğitim hakkında bir açıklama yapan Çorum Eczacı Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ecz. Sönmez Çalışkan, her alanda olduğu gibi eczacılık ve sağlık alanında da her gün yeni gelişmeler yaşandığını, bu sebeple eczacıların 5 senelik zorlu eğitimleri sonunda sahaya atıldıktan sonraki yeni bilgilere göre sürekli kendilerini geliştirmeye devam ettiklerini bildirdi.
“En Yakın Sağlık Danışmanı” kimliğini elinde tutan eczacının; çağa ayak uydurmak için her türlü bilgi ve teçhizat ile donanmaya devam ettiğini dile getiren Çalışkan, Türkiye genelinde uygulanacak olan Smart Eczane Projesi kapsamında Sürekli Mesleki Gelişim - Astım - Koah konuları ile başlayan eğitimlerin diğer kronik hastalık gruplarında da devam edeceğini belirtti.
Ayrıca; Avrupa'da olduğu gibi Türkiye'deki eczacılara da meslek hakkının alınabilmesi için, Eczacının Danışman Kimliğini sürekli ön planda tutacağını ve kamu maliyesine katkısını daha da artıracağını da ifade eden Çalışkan, önceliği halk sağlığı ve kamu yararı olan eczacılığın salt bir ticarethane değil, özel bir sağlık kuruluşu olduğunu da vurguladı. (Haber Merkezi)
 
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner35
25°
az bulutlu
banner255
banner133
banner303
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@