“Eczacılar hak ettikleri değeri görmeli”

Memur-Sen İl Temsilcisi ve Sağlık-Sen Çorum Şube Başkanı Ahmet Saatcı, Eczacılar Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında, “Sağlık hizmetlerinin sunulmasında önemli bir misyonu bulunan eczacılarımızın Eczacılar Günü’nü kutluyoruz” dedi.

Güncel 14.05.2019, 23:55
189
“Eczacılar hak ettikleri değeri görmeli”

Eczacıların kamudaki farklı istihdamların sona ermesi ve ücret politikasındaki eşitsizliğin giderilmesini beklediklerini ifade eden Saatcı, “Kurumlar arasındaki farklılıklar, çalışma barışını bozmakta ve verimliliği düşürmektedir. Hizmet kalitesinin yükselmesi ve çalışan memnuniyeti açısından, eczacıların sorunları en kısa zamanda giderilmedir. Eczacılarımız; sağlık hizmetlerinin sunulmasında önemli bir görev yerine getirmekte ve büyük bir sorumluluk almaktadır. Eczacılarımız, hem hak ettikleri değeri görmeli, hem de kurumlar arasındaki istihdam farklılıkları giderilerek çalışma barışları sağlanmalıdır. Ayrıca, eczacılarla ilgili politika belirlenmesi konusunda, kamuda istihdam edilen eczacılar da sürece dâhil edilmeli, sadece kamu dışında görev yapan ve işyeri sahibi eczacılarla sınırlı hale getirilmemelidir” ifadelerini kullandı.

Sağlık-Sen olarak bu yöndeki talepleri ilgili platformlara taşıyacak ve kurumlar arasındaki eşitsizliklerin giderilmesi için mücadele edeceklerini kaydeden Saatcı, “Eczacılarımızın günlerini tekrar kutluyor, sorunlarının çözüldüğü ve hak ettikleri değerin verildiği günler diliyoruz” dedi. (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
26°
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 06 Ağustos 2020
İmsak 03:55
Güneş 05:35
Öğle 12:51
İkindi 16:43
Akşam 19:57
Yatsı 21:30

Gelişmelerden Haberdar Olun

@