Ece Banyo, çocuk evi tefriş edecek

Gönül Elçileri İl Koordinasyon Ekibi, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın “Kadın ve Güçlenme” programı kapsamında “Gönül Elçileri Projesinin” alt bileşeni olan “Kadınlar İçin Mesleki Eğitim Projesi’nin” tanıtımına devam ediyor.

Güncel 15.04.2014, 21:17 15.04.2014, 22:23
2320
Ece Banyo, çocuk evi tefriş edecek

Gönül Elçileri İl Koordinasyon Ekibi, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın “Kadın ve Güçlenme” programı kapsamında “Gönül Elçileri Projesinin” alt bileşeni olan “Kadınlar İçin Mesleki Eğitim Projesi’nin” tanıtımına devam ediyor.

Çeşitli kurum, kuruluş, özel işyeri ve fabrikalarda tanıtım ve planlama toplantıları yapan il koordinasyon ekibi bu sefer de Vali Sabri Başköy’ün eşi Fatma Başköy önderliğinde Ece Seramik Sanayi ve Ticaret A.Ş. Fabrikası’nı ziyaret etti.

Ece Seramik Fabrikası Toplantı Salonunda gerçekleşen tanıtımda; Fatma Başköy, Gönül Elçileri Projesi, Kadınlar için Mesleki Eğitim Projesi ve kadın istihdamının önemini anlatarak Fabrika Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Bülent Onur’dan destek istedi.

Çorum sanayi sektöründe isim yapmış fabrikaları ziyaretlerindeki amaçlarının Kadınlar İçin Mesleki Eğitim Projesi kapsamında mevcut işletmelerde kadınların istihdam alanlarını müşahede etmek ve Mesleki Eğitim alan kadınların eğitimlerinin sonunda yerleştirilecekleri iş kollarını bizzat yerinde görmek olduğunu belirten Başköy’e ziyaretinde Garnizon Komutanın eşi Leyla Çelik, İl Emniyet Müdürünün eşi Gülcan Doğan, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Hülya Örs, Buharaevler Kız Teknik ve Meslek Lisesi Müdürü Sabriye Esen, Merkez Kız Teknik ve Meslek Lisesi Müdür Baş Yardımcısı Özlem Zeren, TOBB İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Yasemin Kefçeli ve Kadın Girişimciler Kurulu üyeleri de hazır bulundu.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Hülya Örs’ün Kadınlar İçin Mesleki Eğitim Projesi’nin teknik bilgilerini vermesinin ardından yönetim tarafından fabrika gezdirilirken, Fatma Başköy, çalışanlarla birebir sohbet ederek personelden yapılan işle ilgili teknik bilgiler aldı. Programın sonunda Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Hülya Örs; “Hizmet Dönüşümü” ile ilgili teknik bilgiler vermesinin ardından Ece Seramik Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Bülent Onur’dan Çorum’a bir Çocuk Evi açmalarını ve açılacak olan Çocuk Evi’nin tefriş giderlerini karşılamalarını rica etti. Ece Seramik Yöneticisi Bülent Onur da Çocuk Evi’nin tüm tefriş giderlerini üslenerek Çorum’un 4. Çocuk Evi’ni açacaklarına dair söz erdi.
(ÇORUM HABER)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
12°
az bulutlu
banner303
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@