“Düşüncemizin temelinde Nurettin Topçu’nun görüşleri var”

Hitit Üniversitesi ile İlim Yayma Cemiyeti Çorum Şubesi İşbirliği’nde gerçekleştirilen Nurettin Topçu Düşüncesi” isimli panel, Hitit Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu’nda gerçekleştirildi.

Güncel 14.12.2017, 23:30
778
“Düşüncemizin temelinde Nurettin Topçu’nun görüşleri var”

Hitit Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Reha Metin Alkan, AK Parti İl Başkanı Av. Mehmet Karadağ, akademisyenler ve öğrencilerin katıldığı program Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

Nurettin Topçu’yu anlatan slayt gösterisinin ardından İlim Yayma Cemiyeti Çorum Şube Başkanı Mustafa Tuzcu bir açış konuşmasında bulundu.

AK Parti İl Başkanı Mehmet Karadağ da konuşmasında, AK Parti, kendileri ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın düşüncesinin temelinde Nurettin Topçu düşüncesinin yer aldığını ifade etti.

Rektör Alkan’ın Çorum için bir şans olduğunu belirten Karadağ, Hitit Üniversitesi rektörlüğü ile gurur duyduklarını belirtti.

Hitit Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Reha Metin Alkan ise konuşmasında üniversiteye anlam katacak en önemli unsurun öğrenciler olduğunu dile getirdi.

Nurettin Topçu’nun hayatına bakıldığında ne kadar zorluklar çektiğinin görülebildiğini şimdi ise imkanların daha kolay hale geldiğini vurgulayan Prof.Dr. Alkan, “Türkiye’nin derdi ve davası olan insanlara ihtiyacı var” diye konuştu. Açış konuşmalarının ardından panele geçildi. Moderatörlüğünü Prof.Dr Mehmet Azimli’nin yaptığı panelde Hitit Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd.Doç.Dr. İsmet Altıkardeş ve Erzurum Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof.Dr. Zeki İşcan katılımcılara Nurettin Topçu’yu anlattı.

(Erkan BAYATLI)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
32°
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 09 Ağustos 2020
İmsak 03:59
Güneş 05:38
Öğle 12:51
İkindi 16:42
Akşam 19:53
Yatsı 21:25

Gelişmelerden Haberdar Olun

@