12 Mart 2014 Çarşamba 22:53
Duran İrdeli: “Berkin, AKP faşizminin kurbanıdır”

Eğitim-İş (Eğitim ve Bilim İşgörenleri Sendikası) İl Temsilcisi Duran İrdeli, Gezi Parkı eylemleri sırasında evine ekmek almaya gittiği sırada polisin gam bombasına hedef olan ve ağır yaralanan, 269 gündür komada yaşam mücadelesi veren 15 yaşındaki Berkin Elvan’ın AKP’nin fazişmine kurban gittiğini belirtti.

Eğitim-İş Temsilcisi İrdeli, yaptığı yazılı açıklamada; “O’nun katili, sadece, çocuk bedenini düşman belleyerek gaz bombasını atan polis değil, “talimatı ben verdim” diye övünen cinayetleri kahramanlık destanı olarak adlandıran Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’dır” dedi.

Polisin yakın mesafeden attığı gaz bombası kafasına isabet eden ve 269 gündür hastanede olan Berkin Elvan’ın 15 yaşında hayata gözlerini yumduğunu hatırlatan ve Gazi eylemlerinde ölen canların sayısının 8’ü yükseldiğini kaydeden İrdeli konuyla ilgili açıklamasında şunları söyledi: “Tüm Türkiye, Berkin’in yaşam mücadelesini umutla izledi. Küçücük bedeninin gücünden çok daha fazla dayanan Berkin’i AKP faşizmine kurban verdik. Kötüler, önce o güzel çocukları alıyor ki umutlar yok olsun. Hayaller yok olsun. Ağaçları alıyor ki temiz ve güzel dünya düşü çöksün. Ancak bilmiyorlar ki Berkin ölmedi, Ali İsmail ölmedi, Ethem ölmedi. Ağaçlar yok olmadı. Bilmiyorlar ki Berkin, Ethem ve diğerleri hızla çoğalıyor bizim dünyamızda. Ağaçlar, telaşla boy atıyor, çiçekler tomurcuklarını saçıyor. Berkin'in gönlümüzde açtığı yara, hesabı sorulana kadar açık kalacaktır. Eğitim-İş olarak Elvan ailesinin acısını paylaşıyor, katillerden ve katilleri koruyan AKP iktidarından hesap sorulana kadar mücadele edeceğimizin bilinmesini istiyoruz”
(ÇORUM HABER)


Son Güncelleme: 12.03.2014 22:53