“Durakta matematik” projesi

Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner'in desteğiyle “Durakta Matematik Projesi” Yavuz Selim İlkokulu tarafından uygulanmaya koyuldu.

“Durakta matematik” projesi

Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner'in desteğiyle “Durakta Matematik Projesi” Yavuz Selim İlkokulu tarafından uygulanmaya koyuldu.

09 Ekim 2019 Çarşamba 23:46
“Durakta matematik” projesi

Proje sorumlusu Yavuz Selim İlkokulu Öğretmeni Seher Kahraman'ın emekleri ile gerçekleşen ve eğitimci Mukaddes Karip’in çizimlerinin görsel olarak kullanıldığı projede amaç, hayatın her alanında var olan matematiğin gücünün ortaya çıkarılması hedefleniyor.
Vakıf Bankası karşısındaki halk otobüsü durağında düzenlenen programa Belediye Başkan Yardımcısı Sakine Sarıyüce, Öğretmen Seher Kahraman, veliler ve öğrenciler katıldı.
Proje kapsamında ilçedeki otobüs duraklarına herkesin kolayca öğrenmesi için karikatürlü ve resimli matematik işlemlerinin yer aldığı afişler asıldı.


Projenin öğrencilerin matematiğe karşı korkularını yenmeleri adına önemli olduğunu ifade eden Başkan yardımcısı Sarıyüce, “Proje, çeşitli yöntemlerle matematiği sevdiren, matematiğin korku olmasını ortadan kaldıran önemli bir projedir. Matematiğin korkulacak bir şey olmaktan çıkartıp, hayatın ta kendisi olduğunu öğreten bir projedir. Her tarafta matematiğin öğrenilebileceğini ve ilgiyle dinlenebileceğini anlatan yenilikçi bir yaklaşımdır. Sungurlu'da bu projeye başladık. 'Durakta matematik' projesi 81 ilimizde 164 öğretmenimizle birlikte yürütülmektedir. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Proje Sorumlusu Seher Kahraman ise projeye emek harcayan ve destek olan herkese teşekkürlerini ileterek, “Durakta Matematik Projesi ile hepimizin hayatında var olan matematiğin saklandığı yerden çıkarıp eğlenceli çizimleriyle yeniden keşfetmemizi, matematik dersini korkulu bir rüya olmaktan çıkarıp sevdirerek ve eğlenerek öğrenmeyi hedefliyoruz. Eğlenerek öğrenmenin ne kadar etkili olduğunu gösteren, yeni nesil öğrenme yöntemlerini aktararak 7’den 70’e herkesi duraklarda buluşturan ve 81 ilde her gün biraz daha ilgi uyandırıp e-twinning kapsamında uluslararası bir duruma gelen bu projede yer almanın gurur ve onurunu yaşıyoruz” dedi.

Kahraman, sosyal belediyecilik anlayışıyla maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner'e ve emeği geçen tüm belediye çalışanlarına teşekkürlerini iletti. (Haber Merkezi)

Son Güncelleme: 10.10.2019 00:38