“Dünyanın sorunları ile çocuklarda başa çıkma zorunda bırakılıyor”

Erbakan Vakfı Çorum Şubesi Kadın Kolları Başkanı Derya Çeten, Dünya Çocuk Hakları Günü nedeniyle yaptığı açıklamada, özel hayatın kamusal hayata feda edildiği günümüzde çocuk olmanın ya da çocukluğunu yaşamanın anlatılması ya da yaşanması zor durumlardan biri haline geldiğini ifade etti. Sadece yetişkinler değil çocukların da modern(!) dünyanın sorunlarıyla başa çıkmak zorunda bırakıldığını belirten Çeten, özellikle savaş ve yoksulluğun hüküm sürdüğü Müslüman coğrafyalarda yaşam mücadelesi veren çocuklar olmak üzere tüm dünya çocuklarının; yaşama, eğitim alma, sağlık hizmetlerinden yararlanma, insana yakışır bir yaşam sürdürebilme, ekonomik sömürüden, istismar ve ihmalden, uyuşturucu bağımlılığından korunma, düşünce ve ifade özgürlüğü hakları bulunduğunu vurguladı.

Güncel 20.11.2018, 21:44
1132
“Dünyanın sorunları ile çocuklarda başa çıkma zorunda bırakılıyor”

Tüm çocukların haklarını korumak ve yaşam koşullarını iyileştirmek için 20 Kasım 1989 tarihinde Birleşmiş Milletler Genel Kurulunda 193 üye ülke tarafından imzalanan sözleşme ile çocuk haklarının güvence altına alınmasının hedeflendiğini belirten Derya Çeten, aynı BM’in savaşlarda ölen, yurtlarından göç etmek zorunda kalan, kısacası tüm haklarından mahrum bırakılan milyonlarca çocuğu görmezden geldiğini anlattı.

Çeten, “Bu yaşananlar tüm dünyanın, özellikle de çocuklarımızın Nebevi bir şefkate çok ama çok ihtiyacı olduğunu gösteriyor. Çocuklarımızın; gayri Müslimlerin de çocukları dâhil olmak üzere bütün çocukları kucaklayan, o engin tevazusuyla çocuklarla her fırsatta ilgilenen, şakalaşan, gördüğünde onlara selam verip, hal ve hatırlarını soran, hasta olduklarında ziyaretlerine giden Hz. Peygamber'in (SAV) merhametine, sevgisine ve şefkatine ihtiyacı var…

Erbakan Vakfı olarak tüm çocuklarımızın yaralarının ancak bu sevgi ve şefkatle sarılacağına, onların sömürü ve haksızlıklardan kurtuluşlarının ancak Milli Görüşün hedefleri ile kurulmuş adil bir dünyada gerçekleşeceğine inanıyor ve bunun için çalışıyoruz” dedi. (Haber Merkezi) nun altında bulunan Çırağan Sarayı Düğün Salonları’nda öğretmenler gününe özel programa katılmak isteyenlerin 5376049993 ve 5369580001 numaralı telefonlardan kendilerine ulaşılabileceğini bildirdi. (Taner ŞİMŞEK)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
18°
orta şiddetli yağmur
banner303

Gelişmelerden Haberdar Olun

@