“Dünyanın Merkezi tertemiz olsun”

Çorum Belediyesi Mimar Sinan Kadın Kültür ve Sanat Merkezi eğitmenlerine ve kursiyerlere “Sıfır Atık ile Dünyanın Merkezi Tertemiz” konulu seminer düzenlendi. 

Güncel 07.08.2021, 00:46
83
“Dünyanın Merkezi tertemiz olsun”

Sıfır Atık Projesi kapsamında halkın çevre bilincini geliştirmek üzere eğitim seminerleri gerçekleştirmeye devam eden Çorum Belediyesi, “düzenlediği seminer kapsamında katılımcılara atık nedir, atık türleri, sıfır atık nedir, atık pil, bitkisel atık yağ, geri dönüşüm nedir, atıkların ayrıştırılması, geri dönüşümün faydaları, israfın önlenmesi, atıkların doğada yok oluş süreleri, atıkların doğaya ve çevreye verdiği zararlar, çevre dostu tüketim alışkanlıklarının kazandırılması” gibi konularda bilgiler verdi.

 ‘Çevreci Kadeş-Kardeş’ adı altında Mimar Sinan Gençlik Merkezi’ndeki yaz kurslarına katılan öğrenciler de sıfır atık seminerinden faydalandı. Seminerde öğrencilere israfın önlenmesi, çevre dostu tüketim alışkınlıklarının kazandırılması, kaynakların daha verimli kullanılması, çevresel risklerin azaltılması gibi konulara değinildi.

Seminer sonunda katılımcılara poşet kullanımını azaltmak için bez çanta, çam fidanı, tohumlu kalem hediye edildi.

(Haber Merkezi) 
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
17°
kapalı
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@