Dünyanın dört bir yanına kemer pazarlıyor

Ailesi ile birlikte çalıştırdığı kemer atölyesinde ürettiği kemerleri, ülkemizde ve dünyada kalitesini ispat etmiş birkaç markaya sattığını belirten Giray, el emeği ile işledikleri deri kemerlerin piyasada yoğun ilgi gördüğünü ifade ederek, üretim safhasındaki teknoloji kullanımını daha da artırmayı planladığını dile getirdi.

Güncel 01.12.2014, 23:57 02.12.2014, 00:08
1689
Dünyanın dört bir yanına kemer pazarlıyor
Çorumlu Kemer Ustası Orhan Giray, Binevler’deki evinin zemin katına kurduğu atölyede ürettiği kemerleri, dünyanın dört bir yanına pazarlıyor.

Uluslararası birçok firmaya lisanslı ürün üreten Orhan Giray, kemer üretiminin yanı sıra bu üretimde kullanılan makineleri de kendi imkanlarıyla üretiyor.

TSO Başkanı Çetin Başaranhıncal, ilimizin girişimcilik ruhunu en iyi şekilde yansıtan Orhan Giray’ı atölyesinde ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Ailesi ile birlikte çalıştırdığı kemer atölyesinde ürettiği kemerleri, ülkemizde ve dünyada kalitesini ispat etmiş birkaç markaya sattığını belirten Giray, el emeği ile işledikleri deri kemerlerin piyasada yoğun ilgi gördüğünü ifade ederek, üretim safhasındaki teknoloji kullanımını daha da artırmayı planladığını dile getirdi. Kemerlere uyguladıkları el işçiliğini makineler aracılığıyla yapmayı tasarladığını belirten Giray, bununla ilgili kafasında birkaç proje olduğunu, ancak finansal desteğe ihtiyaç duyduğunu söyledi.

TSO Başkanı Başaranhıncal da, önemli olanın proje ve fikir üretmek olduğunu, finansal sorunların çözümü için KOSGEB’in çeşitli desteklerinin olduğunu dile getirdi. Kendisinin de KOSGEB Ar-Ge Değerlendirme Karar Kurulu’nda görev aldığını belirten Başaranhıncal, “Kemer üretiminde kullanılacak yeni bir makine geliştirirseniz, ya da ülkemizin bu konuda dışa bağımlılığını giderecek bir makine projesi gerçekleştirecek olursanız KOSGEB bunlara finansal destek sağlamaktadır” dedi.

Başaranhıncal, fikrin projeye dönüşmesi aşamasında Çorum Ticaret ve Sanayi Odası’nın da destek vereceğini belirterek, Giray’a başarılı çalışmalarının devam etmesi temennisinde bulundu.
(ÇORUM HABER)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
15°
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 24 Eylül 2020
İmsak 04:58
Güneş 06:23
Öğle 12:37
İkindi 16:01
Akşam 18:42
Yatsı 20:01

Gelişmelerden Haberdar Olun

@