DSİ’nin 11 yatırımına temsili temel atma töreni

Orman ve Su İşleri Bakanlığı’na bağlı DSİ Genel Müdürlüğü tarafından Çorum’da yapılacak olan toplam 54 milyon liralık 11 ayrı yatırım için toplu temel atma töreni düzenlendi.

Güncel 18.03.2014, 22:17 18.03.2014, 22:18
960
DSİ’nin 11 yatırımına temsili temel atma töreni

Orman ve Su İşleri Bakanlığı’na bağlı DSİ Genel Müdürlüğü tarafından Çorum’da yapılacak olan toplam 54 milyon liralık 11 ayrı yatırım için toplu temel atma töreni düzenlendi.

Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleştirilen temel atma törenine Bakanlık Müsteşarı hemşehrimiz Prof. Dr. Lütfi Akça, Vali Sabri Başköy, Ak Parti Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu, Ak Parti Çorum Milletvekili Cahit Bağcı, Belediye Başkanı ve Ak Parti Çorum Belediye Başkan Adayı Muzaffer Külcü, Ak Parti İl Başkanı Ahmet Sami Ceylan ve Vali Yardımcısı Hacı Osman Ebiloğlu’nun yanı sıra DSİ Genel Müdürlüğü yetkileri, kamu kurum ve kuruluşlarının yanı sıra bazı partililer katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda Çorum Halk Eğitim Merkezi Folklor Ekibi tarafından folklor gösterisi sunuldu.

Programın açılış konuşması Belediye Başkanı ve Ak Parti Çorum Belediye Başkan Adayı Muzaffer Külcü tarafından yapıldı.

DSİ Genel Müdür Yardımcısı Yakup Beşoğlu’nun konuşmasının ardından sırasıyla Orman ve Su İşleri Bakanlığı Müsteşarı Lütfi Akça, AK Parti Çorum Milletvekili Cahit Bağcı ve AK Parti Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu birer konuşma yaptılar.

Yapılan konuşmalarının ardından DSİ tarafından Çorum’da yapılacak olan 11 tesisin toplu temel atma töreni gerçekleştirildi.

Programda Vali Sabri Başköy, AK Parti Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu, AK Parti Çorum Milletvekili Cahit Bağcı, Belediye Başkanı ve AK Parti Çorum Belediye Başkan Adayı Muzaffer Külcü ve AK Parti İl Başkanı Ahmet Sami Ceylan tarafından birlikte butona basılarak 11 tesisin yapımı için resmen start verilmiş oldu.Toplu temeli atılan 11 yatırım şu şekilde: Alaca Suyu Arıtma Tesisi, Bayat-Kunduzlu İçmesuyu Göleti, Ortaköy Daniş Göleti, Boğazkale-Evci Sulaması Göleti, Sungurlu-Aşağı Fındıklı Sulama Göleti, Merkez Şeyhmustafa Sulama Göleti, Mecitözü Bayındır Göleti Sulaması, Mecitözü Geykoca Göleti Sulaması, Obruk-Dutludere Dodurga Pompaj Sulamaları, Oğuzlar İlçesi Karavirançay Erozyon ve Hububat Zararlarından Korunması ve Sungurlu Eşme Köyü Eşme Deresi.

Bu arada temel atma töreni sonrasında Çorum Orman İşletme Müdürlüğü tarafından programa katılan vatandaşlara ücretsiz fidan dağıtıldı.
(Taner ŞİMŞEK)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
açık
banner303
Namaz Vakti 27 Kasım 2020
İmsak 06:04
Güneş 07:33
Öğle 12:33
İkindi 15:00
Akşam 17:22
Yatsı 18:46

Gelişmelerden Haberdar Olun

@