Dr Sadık Ahmet ‘te bilim fuarı heyecanı

Dr Sadık Ahmet Ortaokulu’nda bu yıl ilki gerçekleştirilen 4006 TUBİTAK Bilim Fuarı, öğrenciler ve veliler tarafından ilgiyle karşılandı.

Güncel 19.05.2018, 01:16 21.05.2018, 17:41
895
Dr Sadık Ahmet ‘te bilim fuarı heyecanı

Fuarın açılışına Çorum Turizm İl Müdürü Ömer Arslan, Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet İnan Bilim Teknoloji il Müdürü Murat Ocak ,Okul aile birliği başkanı ,veliler ve öğrenciler katıldı.

Açılışta konuşan okul müdürü Muharrem Olukçu, TÜBİTAK ‘IN desteğiyle bu yıl ilki düzenlenen TÜBİTAK 4006 bilim fuarının açılışını gerçekleştirmenin mutluluğu içinde olduklarını dile getirdi. Olukçu, “Hepinizin bildiği üzere bilim fuarları öğrenmeye istekli, merak eden, araştırmacı, bilinçli bireylerin yetişmesine katkı sağlayan öğrenme metotlarından biridir.

Bilim fuarları, genç beyinlerin bilimin önemini kavrayıp, birçok teorik bilginin gerçek yaşamdaki işleyişini fark etmelerini sağlar. Bu tür etkinlikler hayal gücü ile yaratıcılığın birleşimidir. Eğitim kurumlarının öncelikli amacı da bu yaratıcılığın ortaya çıkmasına zemin hazırlamaktır.

Öğretmen ve öğrencilerin gayretli çalışmaları ile ortaya çıkan bu projelerin bilim ve teknikte yeni buluşlara kapı aralamasını temenni ederiz. Bu fuarda çeşitli çalışmalarını sergileyen çocuklarımız ileride ülke yararına olacak büyük buluşların mimarı olabilirler. Her biri birer bilim adamı olarak ülkemizi çağdaş uygarlık seviyesine ulaştırabilir.

Sevgili öğrenciler, biliniz ki, yeryüzünde hiçbir icat sıfırdan var olmamıştır. Her çalışmanın mutlaka öncesi bulunmaktadır. Eminim ki proje çalışmalarınızın her biri ileride başarılı çalışmalarınıza atılacak büyük imzaların ilk basamağıdır. Proje koordinatörü öğretmenimiz Mehmet Ali Ortakçı’ya emeği geçen tüm danışman öğretmen arkadaşlara ve öğrencilere teşekkür ederim” dedi.

(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner443
banner255
banner133
parçalı bulutlu
banner303
Namaz Vakti 28 Ocak 2021
İmsak 06:19
Güneş 07:47
Öğle 12:58
İkindi 15:35
Akşam 18:00
Yatsı 19:22

Gelişmelerden Haberdar Olun

@