Doktorlardan saygı duruşu

Ankara’da patlayan bombaların sorumlularının diktatörlük heveslileri olduğunu vurgulayan Kocatüfek, “O sorumlular koltuk sevdasına düşüp ülkeyi kana boğanlardır. Bizi korkutarak, yıldırarak, sindirerek, yani terörle durdurmayı umuyorlar ama yanılıyorlar” dedi.

Güncel 16.10.2015, 23:07 17.10.2015, 18:15
352
Doktorlardan saygı duruşu

Çorum Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görevli doktor, hemşire ve sağlık çalışanları, başkent Ankara’da tren garı önünde meydana gelen bombalı saldırıda hayatını kaybeden 100 yurttaş için saygı duruşunda bulundu.
KESK’e bağlı Sağlık Emekçileri Sendikası Çorum Şubesi tarafından organize edilen etkinlik dün saat 10.00’da hastane önünde gerçekleştirildi. Burada bombalı saldırıda hayatını kaybedenler için saygı duruşunda bulunan sağlık çalışanları adına açıklamayı ise SES Şube Başkanı Merter Kocatüfek yaptı.
Ankara katliamında yitirdikleri arkadaşlarını saygıyla andıklarını belirterek ülkenin dört bir yanından gelen yurttaşların orada emek, barış ve demokrasi mitingi için toplandığını hatırlattı.
Mitingde kamu çalışanlarının, işsizlerin yoksulların, ezilenlerin, sömürülenlerin sesini duyurarak yolsuzluğa hırsızlığa ve sömürüye karşı emeğin mücadelesini yükseltmek istediklerini anlatan Kocatüfek, “Her türlü baskı, şiddet ve zorbalığa karşı özgürlükleri ve demokrasiyi savunmak; çatışmadan, ölümden medet umanlara, ülkeyi kan gölüne çevirenlere “Dur” demek için yola çıkmış ve Ankara Garı önünde buluşmuştuk. Mitingin Ankara Valiliği’ne bildirimi yapılmıştı. Mitingimiz barışçıldı; orada türkülerimiz, halaylarımız, simidimiz, çayımız, balonlarımız, rengarenk flamalarımız, coşkumuz, çocuklarımız, dedelerimiz vardı” dedi.
Bu tablonun bir saniye içinde kana bulandığını, 100 canın yitip gittiğini, 400’e yakın canın ise yaralandığını belirten Kocatüfek, sözlerini şöyle sürdürdü: “Kahrolduk. Üzgünüz, Öfkeliyiz, Yastayız ve İsyandayız! ‘Emek değerini bulsun, ülkede huzur olsun, zorbalığa son olsun” demek üzere bir araya gelmiş olan yitirdiğimiz arkadaşlarımızın anısı önünde saygıyla eğiliyoruz. Yaralı arkadaşlarımıza bir an önce sağlık diliyoruz.
Ankara’da patlayan bombaların sorumluları bellidir. O sorumlular diktatörlük hevesleri 7 Haziran seçimlerinde kursaklarında kalanlardır. O sorumlular 400 vekil hevesi duvara toslayanlardır. O sorumlular katillere silah ve mühimmat gönderenlerdir. O sorumlular koltuk sevdasına düşüp ülkeyi kana boğanlardır. Bizi korkutarak, yıldırarak, sindirerek, yani terörle durdurmayı umuyorlar”
Bütün bu vahşete karşı eşit, özgür, laik, demokratik bir ülkede, bir arada barış içinde emeklerinin karşılığını alarak yaşamanın mücadelesini sürdürmeye kararlı olduklarını da sözlerine ekleyen Kocatüfek, arkadaşlarına yapılanları ise asla unutmayacaklarını vurguladı.
(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
22°
parçalı az bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 20 Eylül 2020
İmsak 04:54
Güneş 06:19
Öğle 12:39
İkindi 16:05
Akşam 18:48
Yatsı 20:08

Gelişmelerden Haberdar Olun

@