“Doğuya yapılan ambargolar Türkiye’yi de etkiliyor”

İnsani Değerler Platformlu tarafından düzenlenen “Güncel Gelişmeler Işığında Ortadoğu ve Türkiye” konulu konferans, Turgut Özal İş Merkezi Belediye Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Güncel 05.11.2017, 23:30
633
“Doğuya yapılan ambargolar Türkiye’yi de etkiliyor”

Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan’ın da katıldığı konferansta konuşan İnsani Değerler Platformu Dönem Sözcüsü Zeki Kambur, ümmet adına nerede mazlum varsa dertlerine çare olmak istediklerini anlattı. Yardım kampanyalarına devam ettiklerini söyleyen Kambur, Arakan için kampanyaya devam ettiklerini bu kampanyaya kumbarasını veren çocukların bile olduğunu söyledi. Şu ana kadar ihtiyaç sahipleri için toplanan 45 tıra yakın yardım malzemesine öncülük yaptıklarını ifade eden Zeki Kambur, Ortadoğu’da yaşanan olayların daha iyi anlaşılabilmesi için Polis Akademisi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Şahin’in konuşmacı olarak katıldığı konferansı düzenlediklerini vurguladı.

Yapılan konuşmanın ardından Prof. Dr. Mehmet Şahin, haberlere bakıldığında mutlaka Ortadoğu ile ilgili haberlerin görüldüğünü belirterek, bu bölgenin farklı isimlerle adlandırıldığını 20. Yüzyıldan itibaren de Ortadoğu kelimesinin kullanıldığını dile getirdi. Bölgede etkili güç kimse onun çıkarlarına göre bölgenin büyüdüğünü ya da küçüldüğünü söyleyen Şahin, ad vermenin oraya yönelik planlar olduğu anlamına geldiğini vurguladı.

Bölgede yapılan ambargoların diğer ülkeleri de etkilediğini söyleyen Prof. Dr. Mehmet Şahin, Irak’ın işgal edilirken baştaki kişinin şeytanlaştırıldığını, Demokrasi getireceğiz”, zalim dendiğini, kimyasalları kendilerinin vermesine rağmen kullanıldığında ise kendi insanlarına katliam yapıldığını söylediklerini vurguladı.

(Erkan BAYATLI)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
20°
az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 04 Ağustos 2020
İmsak 03:52
Güneş 05:33
Öğle 12:51
İkindi 16:44
Akşam 19:59
Yatsı 21:34

Gelişmelerden Haberdar Olun

@