“Doğru bilgiye ulaşmak, insanın ihtiyacı ve hakkı”

Çorum’un kalkınmasında sosyal, kültürel ve ekonomik anlamda gelişmesinde yerel medyanın önemli katkılar sağladığını belirten Milletvekili Ceylan, “Görevlerini gerçekleştirmek için zaman ve mekan gözetmeksizin her zaman büyük bir özveri ve fedakarlıkla çalışan basın mensuplarımızla övünüyoruz” diye konuştu.

Güncel 11.01.2017, 00:40 11.01.2017, 00:41
979
“Doğru bilgiye ulaşmak, insanın ihtiyacı ve hakkı”

AK Parti Çorum Milletvekili,  Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi Ahmet Sami Ceylan, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı.

Basının, iletişimin en güçlü araçlarından olduğunu ve toplumun gelişmesinde büyük rol oynadığını ifade eden Milletvekili Ceylan, şu değerlendirmeyi yaptı:

 “İçinde bulunduğumuz iletişim çağında kitle iletişim araçları ile birlikte gücü ve etkinliği her geçen gün daha da artan basın kuruluşları, çağdaş demokrasilerde iletişimin en güçlü araçlarıdır. Basın demokratik toplumun kaçınılmaz bir gereğidir. İnsanların doğru bilgiye ulaşma ihtiyaçları ve hakları vardır.  Topluma bu hakkı kullanması yönünde en büyük katkıyı basın mensupları sağlamaktadır. Basın mensupları görevlerini yaparken haberlerini objektif, tarafsız olarak yaparak doğru bilgilendirmelidirler. Bu nedenledir ki basınımızın topluma karşı da büyük, ciddi sorumlulukları vardır. Demokrasinin doğru sağlıklı bir şekilde işlemesi için düşüncelerin, görüşlerin ve haberlerin kamuoyuna doğru ulaştırılması çok önemlidir. Toplumu önemli konularda aydınlatarak kamuoyu oluşturan basınımız sosyal, özgür ve demokratik anlayış açısından hayati bir öneme sahiptir.

İlimizin kalkınmasında sosyal, kültürel ve ekonomik anlamda gelişmesinde önemli katkılar sağlayan, görevlerini gerçekleştirmek için zaman ve mekan gözetmeksizin her zaman büyük bir özveri ve fedakarlıkla çalışan, kendileriyle her zaman övündüğümüz basın mensuplarımızı takdir ve tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyor ve bu özel günlerini yürekten kutluyorum.”

(Selda FINDIK)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
25°
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 07 Ağustos 2020
İmsak 03:56
Güneş 05:36
Öğle 12:51
İkindi 16:43
Akşam 19:56
Yatsı 21:29

Gelişmelerden Haberdar Olun

@