Doğa öğrencileri haklarını eğlenerek öğrendi

Özel Çorum Doğa Okulları “Dünya Çocuk Hakları Günü” nedeniyle Çorum Barosu ve Çorum İş Kadınları Derneği işbirliği ile okulun öğrencilerine çocuk olarak sahip oldukları hakları çeşitli görsel ve dramalarla anlattı.

Güncel 24.11.2016, 02:04
802
Doğa öğrencileri haklarını eğlenerek öğrendi

Okulun çok amaçlı salonda yapılan etkinlik çocukların oldukça ilgisini çekti. Öğrencilerin aktif olarak eğitime katılması ve sordukları yaratıcı sorular büyük beğeni topladı. Seminere Av. Gizem Tokgöz, Av. Semra Akyüz Özdağ, öğrenci velisi Av. Özer Akpınar ve Çorum İş Kadınları Derneği Temsilcisi Semra Şahin konuşmacı olarak katıldı.

Çocuk olmanın önemini vurgulanan seminerde Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün lafı temel alınarak “Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı, bir mutluluk parıltısısınız! Memleketi asıl aydınlığa boğacak sizsiniz. Kendinizin ne kadar mühim, kıymetli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şeyler bekliyoruz” felsefesiyle bilgiler verildi.

Beyin fırtınası tekniğiyle çocukların duygu ve düşünce dünyasına tohum atmayı başaran ve her çocuk özeldir mesajını veren katılımcılar Dünya Çocuk Günü’nün önemini en güzel şekilde dile getirdiler.

Doğa Okulları Müdürü İsmail Hakkı Akçal “Çocuk hakları, insan hakları kavramının içinde ele alınması gereken bir konudur. Bugün, dünyanın birçok yerinde var olan insan hakları ihlalleri, çocuk boyutunda daha geniş kapsamlı ve büyüyerek, müdahale edilmesi daha zor bir şekilde yer almaktadır. Çocuklar dünyanın en güzel varlıklarıdır ve hazineler dolusu bir servetten daha değerli bir şey varsa o da iyi bir çocuk yetiştirmektir. Biliyoruz ki çocuklar toplumda yetişkinlerden farklı bir yere ve psikolojiye sahiptir. Bu nedenle çocuklarımıza her zaman gereken özeni göstermeli ve çocuk haklarını öğretmeliyiz. Çünkü hakkını bilmeyen hakkını arayamaz” diye konuştu.

(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
28°
az bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 10 Ağustos 2020
İmsak 04:01
Güneş 05:39
Öğle 12:51
İkindi 16:41
Akşam 19:52
Yatsı 21:24

Gelişmelerden Haberdar Olun

@