“Diyanet’te bulunan boş engelli kadroları dolmalı”

Diyanet-Sen Şube İl Divan Toplantısı, Memur-Sen Mehmet Akif İnan Toplantı Salonu’nda yapıldı.

“Diyanet’te bulunan boş engelli kadroları dolmalı”

Diyanet-Sen Şube İl Divan Toplantısı, Memur-Sen Mehmet Akif İnan Toplantı Salonu’nda yapıldı.

09 Aralık 2013 Pazartesi 22:47
“Diyanet’te bulunan boş engelli kadroları dolmalı”

Toplantıya Diyanet-Sen Çorum Şube Başkanı Ali Yıldız ve yönetim kurulu, ilçe başkanları ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.
Başkan Ali Yıldız toplantıda yaptığı konuşmada Engelliler Haftası münasebetiyle engellilerin sorunlarına değinerek diyanetteki engelli kadrolarının doldurulmasını istedi.
Diyanet İşleri Başkanlığı'nda halen açık bulunan Bin 994 engelli kadrosunun doldurulmasının gerekliliğine değinerek her insanın ve engellilerin hayatlarını idame ettirmek için işe ihtiyacı olduğunu kaydeden Yıldız, “Devlet kurumlarımızın engelliler için ayırdığı bir çok kadro maalesef çoğu engellinin şartlara uymadığı gerekçesi ile boş bulunmaktadır. Kurumumuz olan Diyanet İşleri Başkanlığı’nda da 2 bine yakın engelli kadrosuna aynı gerekçelerle atama yapılamamıştır. Şartları uyanlara ise yeteri sayıda başvuru yapılmadığı gerekçe gösterilerek bu kardeşlerimizin boşa zaman kaybetmelerine neden olunmaktadır.
Devlet olarak, kurumlar olarak engelli kardeşlerimize engel olmak yerine yollarını açmak, çalışmak isteyenlere kolaylık sağlamak hepimizin görevidir. Gerek iş konusunda, gerekse iş yerlerinin, camilerimizin engelli vatandaşlarımıza uygun hale getirilmesi konusundaki çalışmalar biran önce tamamlanmalıdır. Kurumların alması gereken engelli kadroları da engelli kardeşlerimize göre düzenlenip boş kalmasının önüne geçilmelidir” dedi.
Hafta dolayısıyla engelli çocuğu olan meslekteşlarını evlerinde ziyaret ettiklerini söyleyen Diyanet-Sen Çorum Şube Başkanı Ali Yıldız, Angola’da İslam’ın yasaklanmasına da tepki gösterdi. Yıldız, Kurul İdari Kurul Toplantısı’ndaki görüşen konularla ilgili üyelere bilgi de verdi. (Volkan SINAYUÇ)

Son Güncelleme: 09.12.2013 22:48