“Diş Hastanesi yerinde kalmalı”

CHP Çorum Milletvekili Tufan Köse, Vakıf 19 tarafından 15 Nisan 2019 tarihinde Ankara’da düzenlenen Dünya Hitit Günü’nü, Çorum’un tanıtımı açısından çok önemli bulduğunu belirterek, Vakıf Başkanı Alper Bilan’ın, çeşitli ülkelerin büyükelçilikleriyle de işbirliği yapmak suretiyle ana hatlarını belirlediği programa herkesin destek olması gerektiğini söyledi.

Güncel 11.03.2019, 22:30
985
“Diş Hastanesi yerinde kalmalı”

Çorum’un büyük tarih zenginliklerine sahip olduğunu, ancak kültür turizmi açısından potansiyelini gereği gibi değerlendiremediğini anlatan Milletvekili Köse, “Hitit uygarlığına bütün dünya değer veriyor, ama biz sunumunu sağlamakta yetersiz kalıyoruz. Dünya Hitit Günü, uluslararası tanıtım adına önemli bir fırsattır” dedi.

İmar planı değişikliği ile Çorum’a yapılacak Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin Hitit Üniversitesi Güney Yerleşkesi’ne alınmasını da eleştiren Tufan Köse, “Yeni bina, yeşil örtü mümkün olduğu kadar korunarak mevcut yerine yapılmalıdır. Zira bu sağlık kurumu, bölge ile özdeşleşmiştir. İktidar temsilcileri de, yerini koruma konusunda bölge halkına söz vermişlerdir.” ifadesini kullandı. (Erkan BAYATLI)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
açık
banner303

Gelişmelerden Haberdar Olun

@