“Din sömürüsü yapan ve dinle kandıran günahkarlar kaybedecek”

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Agah Karapıçak, Mevlit Kandili nedeniyle yayımladığı mesajında Mevlit Kandili’nin muazzam bir doğuşun, beşeriyeti, mahlukatı baştan başa kuşatan rahmet ışığının yeryüzüne şeref verişinin yıl dönümü olduğunu belirterek bugün adalet ve ahlakın; cömertlik ve hoşgörünün; iyilik ve temizliğin; huzur ve selametin ilahi burcu olan Hz. Muhammed’in (s.a.v) doğum günü olduğunu belirtti.

Güncel 09.11.2019, 01:39
260
“Din sömürüsü yapan ve dinle kandıran günahkarlar kaybedecek”

“Aziz Peygamberimiz, karanlık dünyanın sönmeyecek kandili, kurumuş vicdanların ebedi ilacı, taş kesilmiş yüreklerin bereketli vahasıdır. O’nun doğumu mübarek ve muhteşem bir nimetimiz; O’nun tebliği, O’nun vahiy sıcaklığı manevi kılavuzumuzdur. İstismar edilen barış kavramı Efendimizle gerçek manasını bulmuş, her neviden kötülük ve kötü davranış O’nunla mahkum edilmiştir. Ne mutlu bizlere ki, O’nun ümmetindeniz” diyen Agah Karapıçak, O’nun izinden yürüyüp, mirasıyla övündüklerini ve buna layık olmaya çalıştıklarını ifade etti.

Karapıçak, “Efendimiz, Allah’ın izni ve emriyle; yalanı reddetmiş, riyaya yüz çevirmiş, münafıklığı dışlamış, haram ve haksızlığı ateşe vermiştir. Sözleri kurtuluşa davettir, üslubu muhabbete davetiyedir, hayatı hepimize örnek, tüm insanlığa umut kapısıdır.

Ahlaksızlıklara ve adaletsizliklere karşı mücadele verdiğimiz şu günlerde Efendimizin emanetlerini hakkıyla yaşamak daha da önem kazanmıştır. Din sömürüsü yapan ve dinle kandıran günahkarlar, aldatmaya, kandırmaya din dairesinden kılıf bulmaya çalışan şeytani emeller mutlaka kaybedecektir.

Efendimiz; hidayetin şafağıdır, hikmetin güneşidir, kemale ermenin, kendini bilmenin, kalple dil arasındaki tutarlılığın özüdür. O’nun ulvi ismini çıkarlarına alet edenler, şiddeti, zulmü, hırsızlığı kabullendirmeye kalkışanlar iki dünyalarını da zelil edenlerdir. Efendimiz, iman dünyamızın rehberi, var oluşumuzun sırrına vakıf olmuş Allah sevgilisidir.

Türk-İslam aleminin içinde bulunduğu zor durumlardan çıkış yolu, Hz. Peygamber’i olması gerektiği gibi tanımak ve tanıtmaktan, anlamak ve anlatmaktan geçmektedir. Muhtaç olduğumuz çarenin, ihtiyacını duyduğumuz iyi halin Efendimiz’in manevi öğüt ve davranışlarında saklı olduğuna inanıyoruz. Rabb'im bizleri doğru yoldan ayırmasın. Yanlışa düşmüş, yozlaşmış ve manen tükenmiş cehennem ehli arasına koymasın. Gönlü ve vicdanı temiz Milletimizin ülke ve milletine sahip çıkma hedefinde bir ve beraber olması dileğiyle, Türk - İslam aleminin Mevlit Kandilini dualarla birlikte kutluyorum” dedi. (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
sisli
banner303
Namaz Vakti 02 Aralık 2020
İmsak 06:08
Güneş 07:38
Öğle 12:35
İkindi 14:59
Akşam 17:21
Yatsı 18:46

Gelişmelerden Haberdar Olun

@