Devane’deki TOKİ konutlarının ikinci etap ihalesi bugün yapılıyor

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, kentsel dönüşüm konusunda çok önemli çalışmalar yaptıklarını belirterek, şehrin en eski mahallesi olan Devane’yi TOKİ ile yaptıkları işbirliği neticesinde şehrin en modern bölgelerinden birisi haline getirecek adımları attıklarını söyledi.

Güncel 11.02.2016, 00:26 11.02.2016, 00:34
1938
Devane’deki TOKİ konutlarının ikinci etap ihalesi bugün yapılıyor

Kentsel dönüşüm çalışmaları konusunda önemli projelere TOKİ ile birlikte imza atan Çorum Belediyesi, Devane 2. Etap çalışmalarını da başlatıyor.
Çorum Belediyesi ile Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) 2. Etap Devane TOKİ konutlarını 11 Şubat 2016 Perşembe günü ihaleye çıkarıyor.
Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, kentsel dönüşüm konusunda çok önemli çalışmalar yaptıklarını ve bu alanda çalışmalarının devam ettiğini söyledi. Şehrin en eski mahallesi olan Devane’yi TOKİ ile yaptıkları işbirliği neticesinde şehrin en modern bölgelerinden birisi haline getirecek adımları attıklarını söyleyen Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, “1. Etap TOKİ’de 440 konutu kısa sürede tamamlayıp hak sahiplerine teslim ettik. Şu an Devane Bölgesi’ndeki konutları Çorum’un en prestijli konutları arasında yer almaktadır. İnşallah 2. Etap’ın ihalesinden sonra da Devane’de 142 yeni ve modern konut sahibini bulacak” dedi.
Devane bölgesindeki dönüşümün Çorum'un rüyası olduğunu ve bu rüyayı gerçekleştirdikleri için çok mutlu olduklarını dile getiren Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, “Devane Bölgesinde yaptığımız çalışmalarla hemşehrilerimizin yüzünü güldürdük. Daha önceden gecekondu bölgesi olan bu yerde hak sahipleri ile anlaşıp zor şartlar altında yaşadıkları evlerinin yerine daha modern daha yaşanabilir ve sosyal donatıları da bulunan daha konforlu konutları hak sahiplerine teslim ettik. Devane’deki değişim bundan sonra da devam edecek.” dedi.
Çorum’un gelişmesi ve Çorum halkının daha iyi şartlarda hayatlarını sürdürebilmeleri için yaptıkları çalışmaların hemşehrileri tarafından beğenilmesinin kendileri için motivasyon kaynağı olduğunu ifade eden Başkan Külcü, “Devane’deki konutlar çevre düzenlemesi, alt yapısı ile birlikte 11 Şubat 2016 Perşembe günü saat 14.30'da ihaleye çıkacak. İhaleyi alan firma ile sözleşme imzalandıktan sonra 10 gün içinde yer teslimi yapılacak ve konutlar 500 gün içinde tamamlanacak" dedi.

Devane’nin eski hali ve 1. Etap TOKİ konutları ile 2. Etap konutların yeri…Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
26°
az bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 28 Eylül 2020
İmsak 05:03
Güneş 06:27
Öğle 12:36
İkindi 15:56
Akşam 18:35
Yatsı 19:54

Gelişmelerden Haberdar Olun

@