Deprem Haftası başladı

İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) tarafından, 1-7 Mart Deprem Haftası kapsamında stand açıldı.

Güncel 01.03.2019, 20:02 01.03.2019, 20:03
528
Deprem Haftası başladı

AFAD İl Müdürü Elvan Kaya ve AFAD görevlilerinin hazır bulunduğu stand Saat Kulesi önünde açıldı. Türkiye’nin bir deprem ülkesi olduğunu hatırlatarak her yıl 1-7 Mart tarihlerinin Deprem Haftası olarak kutlandığını söyleyen AFAD Müdürü Kaya, bu kapsamda farkındalık oluşturmak ve halkı bilinçlendirme çalışmaları yaptıklarını söyledi.

Depreme karşı duyarlılık oluşturmak amacıyla Saat Kulesi önünde düzenlenen etkinliklerde malzeme tanıtımı ile birlikte resim sergisi yer aldığını, vatandaşa bilgilendirici broşürler dağıttıklarını ve kentin değişik noktalarında afiş asma çalışması yapılacağını söyleyen Elvan Kaya, hafta kapsamında AHL Park AVM’de sergi açacaklarını, okullarda deprem eğitimleri düzenleneceğini ifade etti. Kaya kurum olarak Çorumluların deprem gibi doğal afetlere karşı daha bilinçli hale gelmesinin önemli olduğunu sözlerine ekledi.

Öte yandan Vali Yardımcısı Recep Yüksel başta olmak üzere çok sayıda vatandaşın ziyaret ettiği stantta deprem gerçeği hakkında bilgilendirme yapılarak AFAD tarafından kullanılan malzemeler sergilendi.

(Volkan SINAYUÇ)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
-2°
açık
banner303

Gelişmelerden Haberdar Olun

@