Denetim Komisyonu yeniden belirlendi

Belediye Meclisi’nin toplantısında Çorum Belediyesi’nin 2019 yılı gelir-gider ve hesap işlemlerini incelemek üzere ilgili kanun gereği Denetim Komisyonu üyelikleri için seçim yapıldı.

Güncel 07.01.2020, 23:37 07.01.2020, 23:40
272
Denetim Komisyonu yeniden belirlendi

Yapılan seçim sonucunda Belediye Meclis üyeleri arasından 5 kişi belirlendi. Mecliste grubu bulunan siyasi partilerin üye sayılarına göre üye verdikleri Denetim Komisyonu’nun 3 üyesi AK Parti, 2 üyesi ise CHP grubundan belirlendi.

Gizli oyla yapılan seçimde Denetim Komisyonu üyeliği için AK Parti Grubu Namık Kemal Batman, Kenan Özüyağlı, Meryem Demir, CHP Grubu ise Nazik Bulut ve Şentürk Gülnaz’ı aday gösterdi.

Yapılan seçim sonucunda Namık Kemal Batman, Kenan Özüyağlı, Meryem Demir, Nazik Bulut ve Şentürk Gülnaz Denetleme Komisyonu’na seçildiler.

ÂŞIK BORANİ’NİN ADI PARKA VERİLDİ

Asıl adı Halil Çimen olan ve 2006 yılında Kültür Bakanlığı tarafından “halk ozanları” listesine alınan Âşık Borani’nin adı Kale Mahallesi’nde bulunan bir parka verildi.

Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın, gönül gözüyle gören ve konuşan Âşık Borani’nin adının bir parka verilmesiyle ilgili kendilerine gelen talebi olumlu karşıladıklarını söyledi. Aşgın, Kale Mahallesi Aydınlıkevler bölgesinde bulunan parka “Âşık Borani” adının verilmesini uygun gördüklerini bildirdi.

Söz konusu belirtilen bölgedeki parka “Aşık Borani Parkı” verilmesi oybirliğiyle kabul edildi.

(Taner ŞİMŞEK)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
-2°
açık
banner303
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@