“Demokrasi olmadan sendika olmaz”

Hak-İş Konfederasyonu Kadın Komitesi tarafından “Sendikal Harekete Kadın Katılımını Artırma Projesi” kapsamında 8. Sendikal Kadın Eğitimi programı gerçekleştirildi.

Güncel 16.12.2014, 22:28 16.12.2014, 22:29
699
“Demokrasi olmadan sendika olmaz”
Hak-İş Konfederasyonu Kadın Komitesi tarafından “Sendikal Harekete Kadın Katılımını Artırma Projesi” kapsamında 8. Sendikal Kadın Eğitimi programı gerçekleştirildi.
Önceki gün Ankara Meyra Palace Otel’de düzenlenen programa Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu, Aksaray Milletvekili ve Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Başkanı İlknur İnceöz, Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan ve 10 ilin kadın temsilcileri katıldı.
AKP Çorum Milletvekili ve Hak-İş Konfederasyonu Onursal Genel Başkanı Salim Uslu toplantıda yaptığı konuşmasında, sosyal model oluşturmanın ve bu model içerisinde kadına güç kazandırmanın yegâne yolunun sendikalı işçi oranını artırmaktan geçtiğini söyledi.
Türkiye’de yaklaşık 12 milyon işçi bulunduğunu ve bunlardan sadece 1 milyonunun sendikalı olduğunu belirten Salim Uslu, “Sendikalı işçi oranını mutlaka artırmamız lâzım. Çünkü demokrasi olmadan sendika olmaz. Sendika olmayınca da güçlü kazanımlar sağlanamaz. Türkiye’nin demokratikleşme sürecinde Hak-İş en ön saflarda yer almıştır. Bunu yaparken de insan fıtratı, aklı, zekâsı ve yeteneğinin özgür ortamlarda gelişeceğine inanmıştır. Bilerek ve inanarak, Türkiye’nin karanlık günlerden aydınlığa evrilmesi için ya da muhtıra tonlaması ile yapılan kimi sözde yargı girişimlerine karşı oluşumuz ve dik duruşumuzun sebebi; insan yeteneğinin ancak demokratik, özgürlükçü ortamlarda gelişeceğine inandığımız içindir.” diye konuştu. (Recep SERBES)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
23°
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 27 Eylül 2020
İmsak 05:02
Güneş 06:26
Öğle 12:36
İkindi 15:57
Akşam 18:37
Yatsı 19:55

Gelişmelerden Haberdar Olun

@