“Demokrasi iktidar uğruna kurban edilmek isteniyor”

İYİ Parti İl Başkanı Bekir Özsaçmacı, Türkiye’nin garip bir süreçten geçtiğini belirterek son birkaç gündür yaşananların Türkiye’nin demokrasi rayından ne kadar uzaklaştığını bir kez daha gözler önüne serdiğini ifade etti.

Güncel 24.04.2018, 21:25
472
“Demokrasi iktidar uğruna kurban edilmek isteniyor”

Yılların birikimiyle ve büyük bedeller ödenerek kazanılan demokrasinin iktidar sahipleri ve ortaklarının korkularına kurban edilmek istendiğini ifade eden Özsaçmacı, “İktidar sözcüleri ve yandaş basın İYİ Parti’nin olmadığı bir seçim sürecine Türkiye’yi alıştırmak istiyorlar. Kimi ‘Kendi eksikliklerini bize fatura etmesinler’ diyor, kimileri ‘Onlar da partilerini daha önce kursalardı’ diyerek bilinçaltını dışa vuruyor. İYİ Parti’yi haksız ve hukuksuz bir şekilde engellemek istiyorlar” dedi.

İYİ PARTİ SEÇİME KATILMAK İÇİN BÜTÜN ŞARTLARI TAMAMLAMIŞTIR

İYİ Partinin seçime girmek için bütün eksiklerini tamamladığını dile getiren Bekir Özsaçmacı, 10 Aralık 2017 tarihinde Siyasi Partiler Kanunu’nun 36. ve Seçimlerin Temel Hükümleri ve Seçmen Kütükleri Hakkında Kanun’un 14. Maddesinin 4. fıkrasında belirtilen büyük kongrenin yapıldığını, seçimden 6 ay öncesinde yani 24 Aralık 2017 itibariyle kanunun öngördüğü sayıdan daha fazla il ve ilçe teşkilatınının kurulduğunu anlattı.

İYİ Parti’nin seçime katılmak için önünde hiçbir engel bulunmadığını söyleyen Özsaçmacı, “Tek engel iktidarın ve onun küçük ortağının korkuları, planları ve tezgâhlarıdır. Onlara seslenmek istiyorum: Korkularınız beyhudedir, planlarınız bozulacak, tezgâhlarınız boşa çıkacak, İYİ Parti bu seçime her hal ve şartta katılacaktır. Buradan iktidara seslenmek istiyorum: İktidardan düşme korkunuza ve iktidar hırsınıza Türk demokrasisini kurban etmeye hakkınız yoktur” şeklinde açıklamada bulundu.

İYİ PARTİ’YE SANDIK DARBESİ YAPMAK İSTEYENLER BEDELİNİ AĞIR ÖDECEYECEK

İYİ Parti’nin seçimlere katılmaması için önceden hazırlanan danışıklı bir plan varsa, bunun hesabını milletin sandıkta soracağını belirten Özsaçmacı, “Plan, seçim tarihini öne çekip, muhalefeti hazırlıksız yakalamak, devlet imkânlarını acımasızca kullanıp, iktidarın en büyük alternatifi İYİ Parti’yi saf dışı etmekse, bu plan tutmayacaktır Plan, seçim kararı alındıktan sonra, uyum yasalarını çıkarıp, her seferinde topu daha önce şaibeli kararlara imza atan YSK’ya atmak ise bu plan baştan sona şaibelidir.

16 Nisan referandumunda “mühürsüz zarf ve oy pusulası kararı” ile kanunu açıkça çiğneyip suç işleyen Yüksek Seçim Kurulu yeni bir şaibeye imza atarsa, bu kez yaptıkları yanına kar kalmayacak, bunun bedelini millet, tarih ve hukuk önünde çok ağır bir şekilde ödeyecektir.

İYİ PARTİ AYAKLAR ALTINA ALINAN DEMOKRASİYİ YENİDEN AYAĞA KALDIRACAKTIR

Bütün bu tartışmaların ötesinde liderimiz Meral Akşener yüzbinlerin imzasıyla Cumhurbaşkanlığına aday olacak ve kazanacak, İYİ Parti de seçimlere katılarak parlamentoda en güçlü şekilde temsil edilecektir. Türkiye sağlıklı, tartışmasız ve dünyaya örnek olacak bir demokratik olgunlukla bu seçime gitmelidir. İYİ Parti kendisi için değil, birkaç kişiyi Milletvekili yapmak için değil, ülkeyi içine yuvarlandığı kısır döngüden, bunalımdan, huzursuzluktan ve umutsuzluktan kurtarmak için bu seçime mutlaka girecektir.

Açıkça vadediyoruz: İYİ Parti, örselenen, yıpratılan ve ayaklar altına alınan Türk demokrasisini yeniden ayağa kaldıracak hiçbir ayrım gözetmeden herkesin özgürce yaşayacağı bir Türkiye inşa edecektir” dedi. (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
parçalı bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 26 Ocak 2021
İmsak 06:21
Güneş 07:48
Öğle 12:58
İkindi 15:33
Akşam 17:57
Yatsı 19:19

Gelişmelerden Haberdar Olun

@