Demer Dershanesi’nde mühendislik dalları tanıtıldı

Demer Dershanesi Rehberlik Servisi tarafından öğrencilerin doğru ve bilinçli tercih yapmaları için meslek tanıtım semineri düzenlendi.

Güncel 26.02.2015, 23:53 26.02.2015, 23:54
1513
Demer Dershanesi’nde mühendislik dalları tanıtıldı
Mühendislik dallarının tanıtıldığı seminere İnşaat Mühendisi Özgür Kılıç, Elektrik Mühendisi Aydın Taşkın, Makine Mühendisi Güler Güleç, Mimar Serap Yıldırım, Harita Mühendisi Fatih Ateş, Bilgisayar Mühendisi Murat Güntürkün, Elektrik-Elektronik Mühendisi Dinçer Yıldırım, Ziraat Mühendisi Erdal Karıncalı ve Çevre Mühendisi Erdem Önal konuk oldu.
Sırasıyla kendi mesleklerini tanıtan katılımcılar daha sonra öğrencilerin sorularını yanıtladılar.
Demer Dershanesi Rehber Öğretmeni Serkan İçbudak, öğrencilere yönelik bu tür meslek tanıtımlarını yıllardır tekrarladıklarını belirterek, “Öğrencilerin ilgileri ve yetenekleri doğrultusunda, yönelecekleri meslekleri tanımaları tercihte ilk adımdır. Mesleklerin bu kadar farklılaştığı ve buna paralel olarak değişen iş hayatına uygun becerilerin geliştirilmesi için gidilecek bölümün çok iyi analiz edilmesi gerekir. Bilinçsiz tercihin doğuracağı sonuçlar hem birey, hem aile, hem de toplum için ağır faturalar doğurabilir. Bu seminerler aracılığıyla alanında uzman kişiler; mesleğin genel özelliklerini, iş piyasasını, mesleği tercih edecek kişide bulunması gereken yeterliliklerin neler olduğunu öğrencilerle paylaşmaktadırlar. Mutlu bir geleceğin doğru bir tercihte geçtiğini bilmenin vermiş olduğu sorumluluk duygusuyla bu çalışmaları yapmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.
(Recep SERBES)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
27°
parçalı az bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 01 Ekim 2020
İmsak 05:06
Güneş 06:30
Öğle 12:35
İkindi 15:52
Akşam 18:30
Yatsı 19:48

Gelişmelerden Haberdar Olun

@