Demer Dershanesi’nde meslekler tanıtıldı

Demer Dershanesi Rehberlik Servisi tarafından öğrencilerin doğru ve bilinçli tercih yapmaları için meslek tanıtım semineri düzenlendi.

Güncel 16.05.2015, 01:21 16.05.2015, 01:21
1724
Demer Dershanesi’nde meslekler tanıtıldı
Sağlık alanında görev yapan meslek dallarının tanıtıldığı seminere Beyin Cerrahı Şahatayi Şahin, Veteriner Hekim Mecit Bayrak, Diş Hekimi Gökhan Özarslan, Eczacı Emrah Bilginer, Diyetisyen Dilan Dalgıç, Fizyoterapist Kenan Ilıcalı ve Hemşire Leyla Medeni konuk oldu.
Sırasıyla kendi mesleklerini tanıtan katılımcılar daha sonra öğrencilerin sorularını yanıtladılar.
Demer Dershanesi Rehber Öğretmeni Serkan İçbudak, öğrencilere yönelik bu tür meslek tanıtımlarını yıllardır tekrarladıklarını belirterek, “Öğrencilerin ilgileri ve yetenekleri doğrultusunda, yönelecekleri meslekleri tanımaları tercihte ilk adımdır. Mesleklerin bu kadar farklılaştığı ve buna paralel olarak değişen iş hayatına uygun becerilerin geliştirilmesi için gidilecek bölümün çok iyi analiz edilmesi gerekir. Bilinçsiz tercihin doğuracağı sonuçlar hem birey, hem aile, hem de toplum için ağır faturalar doğurabilir. Bu seminerler aracılığıyla alanında uzman kişiler; mesleğin genel özelliklerini, iş piyasasını, mesleği tercih edecek kişide bulunması gereken yeterliliklerin neler olduğunu öğrencilerle paylaşmaktadırlar. Mutlu bir geleceğin doğru bir tercihte geçtiğini bilmenin vermiş olduğu sorumluluk duygusuyla bu çalışmaları yapmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.
(Haber Merkezi)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
17°
açık
banner303

Gelişmelerden Haberdar Olun

@