“Değişim ve dönüşüm çağında STK’lara büyük görev düşüyor”

İçişleri Bakanlığı’nın faydalanıcısı olduğu “STK’lar İle İşbirliği İçin Kamu Sektörünün Güçlendirilmesi Teknik Yardım Projesi” kapsamında Çorum, Samsun, Sinop, Kastamonu, Amasya ve Kırıkkale illerinde faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları ile kamu kurumlarının katılımıyla düzenlenen “Sivil Toplum Günleri” etkinliğinin açılış programına katılarak bir konuşma yapan Vali Yardımcısı Dr. Ayhan Özkan, kamunun STK’ların kıymetini anladığını söyledi.

Güncel 26.04.2018, 22:20
439
“Değişim ve dönüşüm çağında STK’lara büyük görev düşüyor”

Çorum adına önemli bir etkinliğin gerçekleştirildiğini kaydeden Özkan, “Çok büyük bir değişim ve dönüşüm çağındayız. Geçtiğimiz yüzyıllar boyunca yaşanan değişimi günümüzde anında yaşıyoruz. Değişim ve dönüşüm eskiden devletlerin ve liderlerin yönetiminde yapılıyordu. Küreselleşme ile birlikte dünyada artık koşullar da değişti. Buna paralel devletlerin yanı sıra bireylerin rolü de değişti. Bu değişim ve dönüşüm neticesinde STK’lara büyük görevler düşüyor” dedi.

STK’ların gerek bireyleri, gerekse de gençleri toplumsal faaliyetin içine çekmek için çalıştığını anımsatan Özkan, “Bu anlamda STK’ların çalışmalarını önemsiyorum” diyerek, Çorum’da yapılan toplantının güzel bir şekilde sonuçlanmasını temenni etti. (Taner ŞİMŞEK)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
22°
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 27 Ekim 2020
İmsak 05:33
Güneş 06:58
Öğle 12:29
İkindi 15:22
Akşam 17:51
Yatsı 19:10

Gelişmelerden Haberdar Olun

@