“Değerli öğretmenim” projesi tamamlandı

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Anadolu Vakfı tarafından hazırlanan “Değerli Öğretmenim Projesi” seminerlerine katılan öğretmenlerin sertifikaları dağıtıldı.

Güncel 28.10.2016, 01:21
2019
“Değerli öğretmenim” projesi tamamlandı
Hitit Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Değerli Öğretmenim Projesi kapanış törenine katılan İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, öğretmenliğin fedakarlık gerektiren bir meslek olduğunu vurgulayan konuşmasında, “Öğretmenlerimiz de öğrencilerimiz de bizim için çok değerlidir. Daha iyi bir geleceğin mimarı öğretmenlerdir. Çünkü öğrencilerimize  doğruyu, adaleti öğretecek, onların gelişimine ışık tutacak olanlar öğretmenlerdir. Değerli Öğretmenim Projesi ile sorunların çözülebilmesi için toplumda sizler aracılığıyla farkındalığın artırılması, yaratıcı ve yenilikçi projelerin ortaya çıkmasının sağlanması, sosyal girişimcilik ve projeler alanında öğretmenlerin ve dolaylı yoldan gençlerin kapasitelerinin artırılmasıdır. Girişimci, risk alarak yenilik yapan kişidir. Diğer bir deyişle, girişimci fırsatları gözleyen ve onları bulduğunda her tür riski alarak gerçekleştirmeye çalışandır. Sizler başarılı sosyal girişimciler olarak  bilginizi sürekli geliştirmek zorundasınız. Sosyal sorunların çözümüne yönelik fikirlerinin hayata geçirilebilmesi için donanımlı olmamız gerekmektedir. Öz değerlendirme yapmalıyız. Kendimizi geliştirmek adına buradaki seminerlerin sizlere çok şey katmış olduğu inancındayım. Hepinizi tebrik ediyor, başarılar diliyorum.” dedi.
27 Ağustos 2015 tarihinde imzalanan “Değerli Öğretmenim Projesi” protokolü kapsamında, bu güne kadar düzenlenen 4 Proje Döngüsü Seminerine 120 öğretmen, 12 Sosyal Girişimcilik Seminerine ise 900 öğretmen katıldı.


(Haber Merkezi)
 
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
22°
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 12 Ağustos 2020
İmsak 04:04
Güneş 05:41
Öğle 12:50
İkindi 16:40
Akşam 19:50
Yatsı 21:20

Gelişmelerden Haberdar Olun

@