Daşdan: “Esnafı mağdur etmeyeceğiz”

Aşağı Sanayi Yaşatma ve Kalkındırma Derneği’ni ziyaret ederek esnafın sorunlarının çözümünde orta yolu bulacaklarını söyleyen MHP Belediye Başkan adayı Daşdan, Belediye yetkililerinin temizlik işçileri ile görüşmelerini engellediğini ve bunun da korkunun bir göstergesi olduğunu vurguladı.

Güncel 24.02.2014, 23:36 25.02.2014, 00:29
1101
Daşdan: “Esnafı mağdur etmeyeceğiz”
Milliyetçi Hareket Partisi Çorum Belediye Başkan Adayı Ercan Daşdan seçim çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Daşdan dün de beraberinde İl Başkanı İsmail Lek ve parti yöneticileriyle birlikte Aşağı Sanayi Çarşısı’nda faaliyetlerini sürdüren esnafı ziyaret etti.

Ercan Daşdan ve beraberindeki heyet gezisine Aşağı Sanayi Yaşatma ve Kalkındırma Derneği’ni ziyaret ederek başladı. Dernek Başkanı Barış Uzun’la bir süre görüşerek sanayinin sorunları hakkında bilgiler alan Daşdan seçilmesi halinde önceliğin mağduriyetleri gidermek olduğunu belirtti.

“Aşağı Sanayi başta olmak üzere dönemimizde hiçbir esnafı mağdur etmemek için herşeyi yapacağız” diye konuşan MHP Belediye Başkan Adayı Ercan Daşdan, 30-40 yıl dişinden tırnağından artırarak sanayi içinde mülk sahibi olmuş esnafın dükkanlarını ucuza kapatma gibi bir düşünceleri olmadığını, Belediye’de ‘ben yaptım oldu’ anlayışına son vereceklerini ve esnafla oturup konuşarak orta yolu bulma yoluna gideceklerini ifade etti.Belediye’nin karşı karşıya geldiği insanların da bu memleketin insanı olduğunu, Başkan Külcü’nün kendini bu insanların yerine koyarak empati yapması gerektiğini ifade eden Daşdan, “Kimse burada malı mülkü kolay kazanmıyor. Göreve geldiğimizde ilk işimiz bunların ipliğini pazara çıkarmak olacak. 100 metrekare dükkanı olana yol payı düşünce 60-70 metrekare yer kaldığı söyleniyor. İnsanların mülkünün ucuza kapatılarak esnafın mağdur edilmesine izin vermeyiz” dedi.

Başkan Külcü’nün ‘Yetki Meclis’te, esnafa soracak değilim” sözlerini eleştirerek kendi dönemlerinde yetkinin Ercan Daşdan’da bile olmayacağını ifade eden Daşdan, “Biz bunun tersini yapacağız. Yetki esnafımızda diyeceğiz” şeklinde konuştu.

Daşdan ve beraberindeki heyet daha sonra sanayi içindeki esnafı tek tek ziyaret etti. MHP heyeti bugün ve yarın da Aşağı Sanayi’deki gezisini sürdürecek. Gezi yarın ÇESOB’a yapılacak ziyaretle bitecek.

“Korkuyorlar”
Daşdan, dün sabah 06.45’te Belediye Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne yaptıkları ziyarette kendilerini işçilerle görüştürmeyen Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan’ın siyasi nezaketsizlik yaptığını ve bunun ahlaka sığmayacağını söyledi.

MHP heyetinin ziyareti öncesi telefonla temizlik işçilerinin içtima yaptırılmadan ve görev kağıtları olmadan kente dağıtıldığını öne süren Daşdan, “Bizden ciddi manada korkuyorlar. Ama korkunun ecele faydası yok. Bizim işçilerle görüşmemizi engellediler ama biz onlarda dışarıda da görüşürüz. İnsanlarla konuşmamızı kimse engelleyemez. Bu hem bize hem de orada çalışanlara yapılan bir saygısızlıktır. Belediye yetkililerine böyle bir terbiyesizlik yakışmadı. Güçleri yetiyorsa Aşağı Sanayi, Bahabey, Sigorta, Mimar Sinan’a gelsinler ve vatandaşla görüşmemizi engellesinler. Biz seçimi kazanacağız ve 30 Mart’tan sonra bunların bir bir hesabını soracağız. İnsanlar herşeyin farkında” şeklinde sözlerini tamamladı.
(Volkan SINAYUÇ)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
parçalı az bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 05 Haziran 2020
İmsak 03:08
Güneş 05:03
Öğle 12:44
İkindi 16:42
Akşam 20:14
Yatsı 22:01

Gelişmelerden Haberdar Olun

@