Dar gelirli ailelerin çocuklarına eğitim vermeye devam ediliyor

Hayırsever iş adamı Recep Topçu’nun destek verdiği Gökkuşağı Mimar Sinan Okuma Salonu’nun adı Gökkuşağı Recep Topçu Okuma Salonu olarak değiştirildi.

Güncel 18.11.2014, 20:46 18.11.2014, 22:47
825
Dar gelirli ailelerin çocuklarına eğitim vermeye devam ediliyor
Hayırsever iş adamı Recep Topçu’nun destek verdiği Gökkuşağı Mimar Sinan Okuma Salonu’nun adı Gökkuşağı Recep Topçu Okuma Salonu olarak değiştirildi.

Fevzi Çakmak Caddesi’ndeki okuma salonunda dar gelirli ailelerin çocuklarına eğitim vermeye devam edeceği belirtildi.

Amaçlarının maddi durumu yeterli olmayan gençleri eğitmek ve onları geleceğe donanımlı bir şekilde hazırlamak olduğunu söyleyen Gökkuşağı Derneği Başkanı Mustafa Daldal, “Okuma salonumuzu, maddi imkanı olmayan ailelerin çocukları için açtık. Fırsat eşitliği sağlama adına vatandaşlarımıza özel bir okuma salonu açtık. Amacımız, çocuklarımızın eğitimine katkı sağlayarak daha iyi yerleri kazanmaları. Biz de onlara faydalı olmak adına burasını açtık. 150'ye yakın çocuğumuz burada eğitim alıyor. Yakın bir zamanda buradaki öğrenci sayısının 200’ü aşmasını bekliyoruz. Bu çocuklarımıza burada Türkçe, matematik, sosyal bilgiler, fen bilgisi ve İngilizce derslerinden etütler veriyoruz. Yine sosyal ve sportif faaliyetler düzenleyeceğiz. Çocuklarımızın derslerinde eksik kalan yönlerini tespit ediyor ve tamamlamalarına yardımcı olmaya çalışıyoruz” dedi.

Çocuğuna bu imkânın sağlamasından mutlu olduğunu belirten ve yıllardır çocuklarının üniversite okumasını arzu ettiğini söyleyen öğrenci velisi Erdem Dalkıç ise, “Mahallemizde yıllardan beri bir eğitim sıkıntısı vardı. Biz bu sıkıntıdan kurtulmak için elimizden geleni yapıyorduk. Gidilecek olan bütün mercilere gittik. Allah’a şükür, sonunda bize yardım edecek birilerini bulduk. Onların sayesinde mahallemize çok güzel bir eğitim salonu açıldı. Bu salonda çocuklarımız inşallah eksik kaldıkları eğitimi alacaklar. Yüksekokullara, üniversitelere gidecekler. Yüksek makamlara kavuşacaklar. Bir gün doktor, hâkim, belediye başkanı çıkacaklar” şeklinde konuştu.

Okuma salonuna ismi verilen ve okuma salonun yerini kira bedelsiz bağışlayan hayırsever işadamı Şahin Topçu'nun babası Recep Topçu ise okuma salonunun açılmasından memnun olduklarını ve sahip çıkacaklarını belirtti. Hayırsever ve işadamlarının katıldığı açılış sonrası misafirlere aşure ikram edildi.
(ÇORUM HABER)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
20°
açık
banner303
Namaz Vakti 28 Eylül 2020
İmsak 05:03
Güneş 06:27
Öğle 12:36
İkindi 15:56
Akşam 18:35
Yatsı 19:54

Gelişmelerden Haberdar Olun

@