“Cumhuriyet’e sahip çıkan onurlu bireyler yetiştirmeliyiz”

Vali Necmeddin Kılıç, milli iradenin hayat bulduğu Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 98. yıldönümünde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlamanın gururu ve mutluluğu içerisinde olduklarını bildirdi.

Güncel 23.04.2018, 00:15
421
“Cumhuriyet’e sahip çıkan onurlu bireyler yetiştirmeliyiz”

Büyük bir coşku ve gururla kutladıkları 23 Nisan’ın milletin çelikleşmiş iradesinin, mücadele azminin ve özgürlük tutkusunun bir ifadesi olduğunu belirten Kılıç, açıklamasının devamında şunları dile getirdi:

“Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a çıkarak, kurtuluş meşalesini ateşlemesiyle başlayan ve tüm milletimizin istiklal uğrunda kenetlenmesi ile devam eden egemenlik mücadelemizde 23 Nisan 1920 milletimiz için önemli bir dönüm noktası olmuştur. O günden sonra milli iradenin kalbi, esarete mahkûm edilmek istenen milletimizin yokluklar içerisinde var ettiği Millet Meclisimizde atmaya başlamıştır.

Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk yarının büyükleri çocuklarımıza verdiği değeri ve duyduğu güveni göstermek adına, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı gün olan 23 Nisan' ı Türk Çocuklarına Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak armağan etmiştir.

Bizim en önemli görevimiz geleceğin yetişkinleri olacak, topluma yön verecek çocuk ve gençlerimizi, ülkesini ve milletini seven, Cumhuriyet’e sahip çıkan, demokrasiye ve hukuk kurallarına saygılı, onurlu ve çalışkan bireyler olarak yetiştirmektir.

Sevgili Çocuklar; sizler de, milletimizin gelecekte gelişmiş toplumlar arasında söz sahibi olması, çağdaş medeniyetler seviyesini yakalaması, büyük ve güçlü Türkiye idealini gerçekleştirebilmesi için daha çok çalışacak ve en güzel şekilde kendinizi yetiştireceksiniz. Biz sizlerle geleceğe daha sağlam adımlarla yürüyeceğiz.

Bu umutla 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyor, dünyanın bütün çocuklarına barış ve mutluluk getirmesi temennisiyle çocuklarımızı sevgiyle kucaklıyorum.” (Haber Merkezi) l gelişimine katkı sağlamayı amacıyla düzenlendiğini inandığımız Kültür ve Kitap Günleri’nin ‘ben yaptım- oldubittiyle geçiştirilmesini doğru bulmadığımızı belirtmek isteriz.” (Taner ŞİMŞEK)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
21°
parçalı bulutlu
banner303
Namaz Vakti 29 Ekim 2020
İmsak 05:35
Güneş 07:00
Öğle 12:29
İkindi 15:20
Akşam 17:48
Yatsı 19:08

Gelişmelerden Haberdar Olun

@