“Cumhuriyet’e demokrasinin eklenme zamanı geldi”

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, belediye başkanlığı boyunca belediyenin düzenlediği hiçbir programda siyaset yapmadığını ancak yapma zamanının geldiğini belirterek, “Ahmetlerin, Hasanların ve Hüseyinlerin yönettiği bir Türkiye istemiyoruz. Ülkeyi Alevi-Sünni diye bölüyorlar. Bunların önüne geçmek gerekir” dedi.

Güncel 10.03.2014, 22:12 10.03.2014, 22:13
725
“Cumhuriyet’e demokrasinin eklenme zamanı geldi”

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, dünya kadınlar günü nedeniyle belediye tarafından düzenlenen komşuluk hikayeleri konulu hikaye yarışmasının finali ve Serdar Tuncer şiir dinletisinde yaptığı konuşmada seçimlerin belediye Başkanlığı için olmaktan çıkıp yeni Türkiye meselesi haline geldiğini ifade etti.

Şu ana kadar belediye programlarında siyaset yapmadığını ancak artık zamanının geldiğini kaydeden Başkan Külcü, 30 Mart tarihinden sonra bu şehrin hizmetkarı olarak çalışmalarına devam edeceğini vurguladı. Ortaya çıkan eserlerin halkın farkında olduğunu dile getiren Külcü, Türkiye’de eksik olanların AKP iktidarı ile tamamlanmaya başladığını anlattı. Cumhuriyete Demokrasi’nin de eklenmesi zamanının geldiğini vurgulayan Muzaffer Külcü, “Ahmetlerin, Hasanların ve Hüseyinlerin yönettiği bir Türkiye istemiyoruz. Ülkeyi Alevi-Sünni diye bölüyorlar. Terör belasını başımıza getirdiler 30 bin evladımız gitti. Terör belasından akan gözyaşı, sönen ocaklar olmasın istiyoruz. Senin evladın dağda -40 derecede şehit oluyor, Vatan sağolsun diyorsun ancak şehitlik beratını almak için kışlaya gittiğinde içeri giremiyorsun bunlara AKP iktidarında son verildi. Ya sosyal barışın güçlenerek devam etmesine ya da kardeşliğin bitmesine verecekleri oylarla halkımız karar verecek” diye konuştu.(Erkan BAYATLI)


Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 30 Kasım 2020
İmsak 06:06
Güneş 07:36
Öğle 12:34
İkindi 15:00
Akşam 17:21
Yatsı 18:46

Gelişmelerden Haberdar Olun

@