“Cumhuriyet yarınlarımızın güvencesi”

Genel Sağlık İş Sendikası Çorum İl Temsilcisi Yalçın Çiftçi, 95 yıl önce, Mustafa Kemal Atatürk ve devrim arkadaşlarının; emperyalist işgale karşı kurtuluş mücadelesi vererek, ilelebet payidar kalacak olan Türkiye Cumhuriyeti’ni kurduğunu belirterek, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘En büyük eserim’ dediği Cumhuriyet’in, yarınların güvencesi olduğunu ifade etti.

Güncel 29.10.2018, 00:16
233
“Cumhuriyet yarınlarımızın güvencesi”

Böylesi karanlık bir dönemde Cumhuriyeti korumak ve gelecek nesillere aktarmanın her Cumhuriyet yurttaşının görevi olduğunu belirten Çiftçi, Atatürk’ün “Cumhuriyet; fikren, ilmen ve bedenen kuvvetli ve yüksek karakterli koruyucular ister” sözü ışığında bugün her zamankinden daha güçlü bir şekilde cumhuriyet değerleri etrafında kenetlenme günü olduğunu söyledi. Yalçın Çiftçi, “Ulusumuz, sahip olduğu tarihi tecrübe ile bu karanlık oyunlara, Cumhuriyet rejimi dışındaki yönelimlere asla izin vermeyecektir.

Atatürk’ün çağdaş bir cumhuriyet kurmak demek, milletin insanca yaşamasını bilmesi, insanca yaşamanın neye bağlı olduğunu öğrenmesi demektir sözleri Cumhuriyet’in temel amacını en iyi şekilde anlatmaktadır. Genel Sağlık-İş olarak kararlılıkla sürdürdüğümüz insan onuruna yaraşır bir yaşam ve çalışma koşulları mücadelemizin temel dayanağı da Cumhuriyet rejiminin ta kendisidir.

Genel Sağlık-İş; Cumhuriyet’in kazanımlarını korumak ve sonsuza kadar yaşatmak için tüm çabayı gösterecektir. Bu anlayış ve kararlılıkla, Cumhuriyetimizin kurucusu Ebedi Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve mücadele arkadaşlarını saygıyla anıyor, Ulusumuzun 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyoruz” dedi. (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
banner303
Namaz Vakti 30 Eylül 2020
İmsak 05:05
Güneş 06:29
Öğle 12:35
İkindi 15:53
Akşam 18:32
Yatsı 19:50

Gelişmelerden Haberdar Olun

@