Coşku dolu fener alayı

Çorum’da Cumhuriyet Halk Partisi’nin organize ettiği fener alayında bir araya gelen yurttaşlar, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı coşku dolu bir yürüyüşle kutladı.

Güncel 31.08.2020, 19:29 31.08.2020, 19:31
726

CHP İl Başkanı Mehmet Tahtasız tarafından organize edilen çelenk sunma töreni ve yürüyüş, demokrasi havasında, coşku içinde gerçekleştirildi.
Atatürk Anıtı’nda bir araya gelen yurttaşlar, saygı duruşunda bulunup hep bir ağızdan İstiklal Marşı’nı seslendirdi. CHP İl Başkanı Mehmet Tahtasız, Gençlik Kolları üyeleri ile birlikte Atatürk Anıtı’na çelenk sunduktan sonra günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.


Tahtasız’ın konuşmasının ardından katılımcılar Bahabey Caddesi üzerinde yürüyüş yaptı.
Türk bayrağı ve Atatürk posteri eşliğinde, ellerinde meşalelerle yürüyen katılımcılar, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın coşkusunu yaşadı.
CHP İl Başkanı Mehmet Tahtasız, Merkez İlçe Başkanı Ulaş Tokgöz ve beraberindeki parti yöneticileri, apartmanların balkonlarından ve araçlarından yürüyüş konvoyunu selamlayan vatandaşların bayramını kutladı.


Yürüyüş, Hünkâr Hacı Bektaş Veli Parkı içerisinde hep bir ağızdan söylenen İzmir Marşı ile birlikte tamamlandı.
30 Ağustos Zafer Bayramı buluşması koronavirüs tedbirleri nedeniyle sosyal mesafe ve maske kurallarına uyularak gerçekleştirildi.
Tahtasız, çelenk sunma töreni ve yürüyüşe katılan tüm cumhuriyet sevdalılarına teşekkür etti.


Buluşmaya; Çorum Milletvekili Tufan Köse, İl Başkanı Mehmet Tahtasız, Merkez İlçe Başkanı Ulaş Tokgöz, İl ve Merkez İlçe Yönetimi, Gençlik ve Kadın Kolları, İl Genel Meclis Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri, geçmiş dönem il ve merkez ilçe başkanları, Atatürkçü Düşünce Derneği Çorum Şube Başkanı Uğur Demirer, bazı İyi Parti yöneticileri, Eğitim-Sen yöneticileri, Çorum Emek ve Demokrasi Platformu bileşenleri ile çok sayıda partili katıldı.

(Haber Merkezi)
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
-5°
açık
banner303

Gelişmelerden Haberdar Olun

@