“Çorum’un yeni bir kültür ve sanat merkezine ihtiyacı var”

Belediye TSM Korosu Yeşilçam şarkıları konserinin, ilçelerde ve çevre kentlerde de tekrarlanması gerektiğini belirten Bilgi, Kültür ve Turizmi Geliştirme ve Destekleme Derneği Başkanı Hayati Çam, bu konserin bir gerçeği daha ortaya çıkardığını ifade ederek, “Devlet Tiyatrosu Salonu artık Çorum’a yetmiyor. Yeterli mekânlarınız olmazsa, kongre turizmini geliştirmeniz de mümkün olmaz” diye konuştu.

Güncel 31.12.2014, 00:19 31.12.2014, 00:56
1101
“Çorum’un yeni bir kültür ve sanat merkezine ihtiyacı var”
Çorum Belediyesi Türk Sanat Müziği Korusu’nun Yeşilçam şarkıları konseri, Çorumlu müzikseverlere unutulmaz dakikalar yaşattı.
Şef Ömer Erdal Cerit yönetimindeki konserle ilgili beğenisini yazılı bir açıklamayla kamuoyuna duyuran Bilgi, Kültür ve Turizmi Geliştirme ve Destekleme Derneği (BİKTUDER) Başkanı Hayati Çam, bu konserin, Devlet Tiyatrosu Salonu’nun yetersizliğini de bir kez daha gözler önüne serdiğini ifade ederek, Çorum’u büyük bir kültür ve sanat merkezine kavuşturma zamanının geldiğini savundu.
Bu muhteşem konserden dolayı Belediye Başkanı Muzaffer Külcü ile Başkan Yardımcılarına, Koro Şefi, Moderatör Ömer Erdal Cerit’e ve Devlet Tiyatrosu yönetimine teşekkür eden Hayati Çam, “Bu kadar emek verilen bir konser mutlaka diğer ilçelerimizde de tekrarlanmalıdır. Hatta diğer illere de turne düzenlenmelidir. Bu sayede Çorumun tanıtımına da büyük katkı sağlanacaktır” dedi.
Devlet Tiyatrosu Salonu’nun dolup taştığını, araya sandalyeler konulduğunu, bir o kadar müzikseverin de konseri ayakta izlediğini anlatan Çam, açıklamasını şöylesürdürdü:
“Bu konser bir gerçeği de ortaya çıkarmıştır. Büyükşehir’e aday olan Çorum’a böyle bir salon gerçekten yakışmamakta ve yetersiz kalmaktadır. Bu gün bir çok ilde, hatta ilçelerde devasa salonlar, kültür merkezleri bulunmaktadır. Bu ilçelerden biri de Samsun İli Canik İlçesidir. Yeterli fiziki mekan bulunmazsa kongre turizmi yapılamaz ve sürekliliği de olmaz.”
Çorum’da iki sinemada 10 salon ve bir tiyatro salonu bulunduğunu, oyun sayısının bu yıl azaltıldığını, son zamanlarda ise tek kişilik oyunların ağırlık taşıdığını vurgulayan Hayati Çam, “Bu gelişmeler Çorumlu tiyatroseverleri üzmektedir. Bu konuda da duyarlılık bekliyoruz” ifadesini kullandı.


Bilgi, Kültür ve Turizmi Geliştirme ve Destekleme Derneği (BİKTUDER) Başkanı Hayati Çam
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
15°
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 27 Eylül 2020
İmsak 05:02
Güneş 06:26
Öğle 12:36
İkindi 15:57
Akşam 18:37
Yatsı 19:55

Gelişmelerden Haberdar Olun

@